1 2 3 następna ostatnia

SKO Blog Miesiąca
Poznaj 5 zwycięzców październikowej edycji konkursu
61
Blog SKO

Szkoła Podstawowa w Śmiłowie

Szkoła Podstawowa w Śmiłowie

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Śmiłowie. Nasza szkoła znajduje się w niewielkiej wsi mieszczącej się w malowniczej Gminie Kaczory. W SKO działamy od 8 lat. Zapraszamy do odwiedzania i śledzenia naszej działalności związanej z propagowaniem idei oszczędzania, wzmacnianiem postaw przedsiębiorczych oraz promowaniem pozytywnych nawyków względem ekologicznego stylu życia oraz działalności charytatywnych.

KIERMASZ WYPIEKÓW NA SZCZYTNY CEL

20 października obchodziliśmy w Kościele Niedzielę Misyjną. Rozpoczęła ona Tydzień Misyjny, w którym w sposób szczególny pamiętaliśmy o misjonarzach i misjonarkach pracujących w dalekich krajach. Wspieraliśmy ich codzienną modlitwą różańcową, ale postanowiliśmy też pomóc naszymi ofiaram

2

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

24 października, uczniowie klas młodszych, w ramach orientacji zawodowej, spotkali się z ratownikiem medycznym, Panem Szymonem Kozłowskim. Ratownik opowiadał o swojej pracy, ale co ważne pokazał jakie czynności trzeba wykonać, aby uratować człowieka.

1

KONKURS SKO "PORTRET ŻYRAFY LOKATKI"

W dniach 01.10.19r. – 18.10.19r. odbył się w naszej szkole dla uczniów klas IV –VIII szkolny konkurs SKO pt. „Portret żyrafy Lokatki”. Jego celem było promowanie i rozpowszechnianie działalności Szkolnych Kas Oszczędności oraz rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej uczniów. Wśród ...

1

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Więc chodź, pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko. Niech na niebie zalśni tęcza, malowana twoją kredką."

2

BICIE REKORDU W PIERWSZEJ POMOCY

Właśnie dzisiaj, 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Tego dnia WOŚP, organizuje Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy. Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

2

NASZA PAŹDZIERNIKOWA GAZETKA

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA. Tak zatytułowaliśmy naszą kolejną gazetkę ścienną, która zdobi szkolny korytarz. Pamiętajmy, że oszczędzać możemy nie tylko pieniądze, ale również zdrowie, przyrodę, energię i czas.

0

PRZYGOTOWANIE DO BICIA REKORDU W JEDNOCZESNEJ RESUSCYTACJI, CZYLI PRZYWRACANIA ODDECHU.

16. października coraz bliżej. Będzie to dla nas ogromne wydarzenie, dlatego sumiennie się do niego przygotowujemy.

0

TURNIEJ MATEMATYCZNY "GŁÓWKA PRACUJE" NADAL TRWA!

W miesiącu październik zachęcamy do rozwiązywania zadań z działu "Liczby", w którym każdy znajdzie coś dla siebie, zadania bowiem dotyczą liczb całkowitych, naturalnych, wymiernych,niewymiernych, ale również rzymskich, pierwszych i złożonych. Jest więc w czym wybierać. Pamiętajcie, że walczycie nie ...

3

FLUORYZACJI SMAK

W trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci w szkole prowadzone są zabiegi, których celem jest przeciwdziałanie próchnicy zębów.

2

WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W IX EDYCJI ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

04 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 5862 szkół z całego świata. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki ...

0
1 2 3 następna ostatnia