1 2 3 następna ostatnia

SKO Blog Miesiąca
Znam już laureatów ostatniej w tym roku szkolnym edycji konkursu!
15
Blog SKO

Szkoła Podstawowa w Śmiłowie

Szkoła Podstawowa w Śmiłowie

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Śmiłowie. Nasza szkoła znajduje się w niewielkiej wsi mieszczącej się w malowniczej Gminie Kaczory. W SKO działamy od 8 lat. Zapraszamy do odwiedzania i śledzenia naszej działalności związanej z propagowaniem idei oszczędzania, wzmacnianiem postaw przedsiębiorczych oraz promowaniem pozytywnych nawyków względem ekologicznego stylu życia oraz działalności charytatywnych.

Wsparcie finansowe Banku PKO Oddział 1 w Pile oraz innych instytucji

Już od września 2019 roku cała nasza społeczność szkolna przygotowywała się do bardzo ważnej uroczystości nadania imienia szkole. Zakupione zostały m.in. sztandar, gabloty na sztandar oraz pamiątki: tablica pamiątkowa z granitu, chorągiewki, plakietki, dekoracje na uroczystość, o łącznej wartości po ...

1

Wirtualne odwiedziny w Banku PKO w Pile

Z uwagi na obecną sytuację w naszym kraju wzięliśmy udział w wirtualnym wykładzie oraz warsztatach poprowadzonych przez panią Kierownik Dorotę Bartz Świątek, podczas których rozmawialiśmy między innymi o „kartach” dla SKO – wiczów, o zabezpieczeniach znajdujących się na polskich banknotach oraz r ...

0

CAŁOROCZNA ZBIÓRKA BATERII

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej polegającej na zbiórce zużytych baterii. W akcję zorganizowaną przez spółkę REBA S.A. włączyli się rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie, a wśród nich nie mogło zabraknąć naszych dzielnych SKO–wiczów. Ponad 23000 sztuk baterii (prawie 0,5 tony ...

0

CAŁOROCZNA ZBIORKA MAKULATURY

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz przyjaciół szkoły zebraliśmy aż 3250 kg tego surowca. To ponad 1000 kg więcej niż w ubiegłym roku. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury przeznaczone zostały na zakup ręczników papierowych oraz papieru toaletowego.

0

CAŁOROCZNA ZBIORKA NAKRĘTEK

Zbieranie nakrętek to prosty sposób, aby pomóc chorym dzieciom. Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nam udało się zebrać ponad 470 kilogramów. Biorąc udział w zbiórce, mogliśmy pomóc w leczeniu dziewczynki Liwii, podopiecznej Fundacji „O Mały Włos”, u której nagle ...

0

Ogólnopolska akcja „BohaterOn – włącz historię”

Zaangażowani w akcję uczniowie przygotowali kartki z życzeniami i podziękowaniami dla uczestników powstania warszawskiego w 75. rocznicę jego przeprowadzenia. Wszystkie napisane dowody uznania trafią za pośrednictwem wrocławskiej fundacji Sensoria w ręce powstańców.

0

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się w nietypowej formule. Zamiast wspólnej uroczystości, uczniowie spotykali się indywidualnie ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych przed budynkiem szkoły miejscach. Były maseczki, rękawiczki, zachowane odległości. Ale była także radość, wdzięczność i sat ...

0

MOJE WYDATKI - O WYBORACH FINANSOWYCH

Aby osoba lub rodzina mogła zaspokoić swoje potrzeby ekonomiczne, musi posiadać jakieś zasoby (najlepiej pieniężne, finansowe) i racjonalnie nimi gospodarować. Służy temu planowanie budżetu. Budżet to plan finansowy, obejmujący dochody i wydatki w określonym czasie, na przykład w okresie jednego tyg ...

0

PROWADZILIŚMY WARSZTATY Z NAUKI PIERWSZEJ POMOCY

W marcu przedstawiciele grupy RUR z naszej szkoły, ucz. kl. 3 prowadzili warsztaty z nauki pierwszej pomoc dla przedszkolaków z Dziembowa. Nie ważny jest wiek, bo jak się okazuje i młodsze dzieci w wieku 3-6 lat są wstanie opanować podstawowe umiejętności ratujące życie. Niech zdjęcia mówią za nas.

0

CZY PIENIĄDZE SĄ NAM POTRZEBNE?

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić funkcjonowanie gospodarki bez pieniądza. Jest to wielki wynalazek ludzkości. W przeszłości pieniądz miał różne formy. W różnych kulturach używano rozmaitych towarów i przedmiotów, które pełniły rolę pieniądza, np. skóry, sól, bydło, kamienie, muszelki, świecidełka, a p ...

0
1 2 3 następna ostatnia