1 2 3 następna ostatnia

Gotuj z Lokatką
Zdrowy deser bez cukru
9
Blog SKO

Szkoła Podstawowa w Śmiłowie

Szkoła Podstawowa w Śmiłowie

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Śmiłowie. Nasza szkoła znajduje się w niewielkiej wsi mieszczącej się w malowniczej Gminie Kaczory. W SKO działamy od 8 lat. Zapraszamy do odwiedzania i śledzenia naszej działalności związanej z propagowaniem idei oszczędzania, wzmacnianiem postaw przedsiębiorczych oraz promowaniem pozytywnych nawyków względem ekologicznego stylu życia oraz działalności charytatywnych.

PROWADZILIŚMY WARSZTATY Z NAUKI PIERWSZEJ POMOCY

Dzisiaj przedstawiciele grupy RUR z naszej szkoły, ucz. kl. 3 prowadzili warsztaty z nauki pierwszej pomoc dla przedszkolaków z Dziembowa. Nie ważny jest wiek, bo jak się okazuje i młodsze dzieci w wieku 3-6 lat są wstanie opanować podstawowe umiejętności ratujące życie.

2

ROZDALIŚMY NAGRODY W KONKURSIE "PORTRET ŻYRAFY LOKATKI"

W ostatni czwartek odwiedził naszą szkołę dyrektor Oddziału 1 PKO Banku w Pile pan Andrzej Bilejczyk, który osobiście wręczył ufundowane przez bank nagrody w konkursie pt. Lokatka, koordynowanym przez panią Małgorzatę.

0

TURNIEJ MATEMATYCZNY "GŁÓWKA PRACUJE"

Ciąg dalszy szkolnego turnieju matematycznego "Główka pracuje". W listopadowym zadaniu zmierzyć się można z ułamkami. Nic prostszego 😉. Na rozwiązania pani Gosia czeka do końca listopada.

2

NAUKA MATEMATYKI W KLASIE III

Nauka matematyki w klasie trzeciej to sama przyjemność, a "na słodko" to już wręcz absolutne "niebo w gębie"! Każdy trzecioklasista wie już, jak dzielić, bo czekolady były bardzo smaczne, a i wystarczyło ich dla każdego!

1

KIERMASZ WYPIEKÓW NA SZCZYTNY CEL

20 października obchodziliśmy w Kościele Niedzielę Misyjną. Rozpoczęła ona Tydzień Misyjny, w którym w sposób szczególny pamiętaliśmy o misjonarzach i misjonarkach pracujących w dalekich krajach. Wspieraliśmy ich codzienną modlitwą różańcową, ale postanowiliśmy też pomóc naszymi ofiaram

2

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

24 października, uczniowie klas młodszych, w ramach orientacji zawodowej, spotkali się z ratownikiem medycznym, Panem Szymonem Kozłowskim. Ratownik opowiadał o swojej pracy, ale co ważne pokazał jakie czynności trzeba wykonać, aby uratować człowieka.

1

KONKURS SKO "PORTRET ŻYRAFY LOKATKI"

W dniach 01.10.19r. – 18.10.19r. odbył się w naszej szkole dla uczniów klas IV –VIII szkolny konkurs SKO pt. „Portret żyrafy Lokatki”. Jego celem było promowanie i rozpowszechnianie działalności Szkolnych Kas Oszczędności oraz rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej uczniów. Wśród ...

1

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Więc chodź, pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko. Niech na niebie zalśni tęcza, malowana twoją kredką."

2

BICIE REKORDU W PIERWSZEJ POMOCY

Właśnie dzisiaj, 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Tego dnia WOŚP, organizuje Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy. Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

2

NASZA PAŹDZIERNIKOWA GAZETKA

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA. Tak zatytułowaliśmy naszą kolejną gazetkę ścienną, która zdobi szkolny korytarz. Pamiętajmy, że oszczędzać możemy nie tylko pieniądze, ale również zdrowie, przyrodę, energię i czas.

0
1 2 3 następna ostatnia