15.03.2015
Szkolny Konkurs Ekonomiczny z udziałem przedstawicieli PKO Banku Polskiego
12 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Ekonomiczny.
Wzięło w nim udział dziewięcioro uczniów z klas IV - VI.
Celem konkursu było pobudzanie i rozwijanie zainteresowania tematyką ekonomiczną wśród dzieci i młodzieży, upowszechnianie wiedzy o usługach i produktach oferowanych klientom przez banki, kształtowanie postaw bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych, propagowanie zasad racjonalnego gospodarowania, zwiększanie umiejętności wykorzystania wiedzy ekonomicznej w życiu codziennym, a także poszerzanie kompetencji matematycznych.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w składzie której znaleźli się przedstawiciele Oddziału PKO Banku Polskiego w Rumi: Pani Alicja Milak – Kierownik Zespołu Obsługi Klienta oraz Pani Kamila Szlas.
Uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach, wykonywali zadania o różnym stopniu trudności. Musieli wykazać się znajomością pojęć z zakresu ekonomii oraz historii pieniądza i dziejów PKO Banku Polskiego.
Zmierzyli się również w liczeniu monet i rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Wspierała ich zgromadzona w sali publiczność, która w skupieniu obserwowała i podziwiała konkursowe zmagania.
Po rozegraniu wszystkich konkurencji komisja podliczyła punkty i wyłoniła zwycięzców.
Zostali nimi:
I miejsce – Jakub Hommel (klasa V),
II miejsce – Anna Haza (klasa VI),
III miejsce – Karolina Bergman (klasa IV).
GRATULUJEMY!!!
Laureaci zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez PKO Bank Polski, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.
Warto dodać, iż to nie jedyna inicjatywa w ramach współpracy naszej szkoły z Oddziałem PKO Banku Polskiego w Rumi. Od momentu przystąpienia do programu edukacyjnego SKO intensywnie współdziałamy w celu poszerzenia wiedzy ekonomicznej uczniów, wdrożenia do świadomego oszczędzania, systematyczności i wytrwałości w gromadzeniu wkładów oraz celowego ich wykorzystania. Organizujemy zajęcia z edukacji finansowej oraz spotkania z rodzicami, w których udział biorą przedstawiciele tej placówki.
W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować Panu Arturowi Sokołowi - Dyrektorowi Oddziału PKO Banku Polskiego w Rumi, Pani Alicji Milak – Kierownikowi Zespołu Obsługi Klienta Oddziału PKO Banku Polskiego w Rumi oraz Pani Kamili Szlas – pracownikowi Oddziału PKO Banku Polskiego w Rumi za zaangażowanie i efektywną współpracę w realizacji edukacji finansowej wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Częstkowie.
Opiekun SKO
Iwona Białas-Rychlak
4
13
Zycze milego wieczorku....
GRATULACE....
*♥..+
._/|_ ,.*.,+,.*,,
>,"< ,.*.,.....•:::::•
DOBRY WIECZÓR!
.¸,.•´¨`•.( -.- ).•´¨`•.,¸
¨`•--•-¨( “)(“ )¨-•--•´
..... ★......★ *......★ *
★...★...★...★ ...★ *…
˛ *__Π ___*。* ˚ * ˚* ˚
*/______/~\˛ ˚ * ˚ * ˚
|田田 |門| ˚ * ˚ * ˚
**............**.......**.......
Serdecznie i pozdrawiam. Głosik zostawiam. Życzę spokojnej nocy i pięknych kolorowych snów. Zapraszam do odwiedzania naszego bloga.
było bardzo fajnie ;)