1 2 3 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
9
Blog SKO

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

Serdecznie witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Waganowicach :). Będziemy tu opisywać najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz przekazywać informacje o inicjatywach podejmowanych przez SKO. Zachęcamy do częstego odwiedzania, przeglądania i komentowania naszego bloga. Czekamy na wasze głosy i nowe pomysły !

Zachęcamy do oszczędzania :)

Oszczędzanie to jest to !!! 29 kwietnia uczniowie klasy drugiej zaprosili swoich kolegów z oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej i trzeciej na krótkie przedstawienie poświęcone oszczędzaniu i SKO. Dzieci dowiedziały się, że oszczędzać należy nie tylko pieniądze ale też m.in. wodę i prąd. Mło ...

2

Marzycielska Poczta

Już po raz trzeci nasi uczniowie włączyli się w akcję pisania listów do chorych dzieci. Tym razem postanowili wysłać życzenia świąteczne do Krzysia i Ewy. Mamy nadzieję, że własnoręcznie wykonane kartki wywołają uśmiech na twarzach dzieci.

3

Dzień Życzliwości

Z okazji Dnia Życzliwości Szkolna Kasa Oszczędnościowa przygotowała dla naszych najmłodszych uczniów zdrowe ciasteczka, do których przyczepione były dobre rady np. „Bądź milszy dla innych”, „Pomagaj kolegom”, „Uśmiechnij się”. Mamy nadzieję, że wszyscy wezmą sobie do serca słowa, które wylosowali, ...

1

SKO zachęca do zdrowego odżywiania

SKO w naszej szkole zachęca uczniów nie tylko do oszczędzania, ale także do zdrowego stylu życia. W tym roku razem z Małym Samorządem zorganizowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. W ramach tych działań uczniowie przygotowali zdrowe posiłki, wzięli udział w przedstawieniu o owocach i warzywach.

2

Oszczędzamy i o środowisko dbamy

Miesiąc październik upłynął nam pod hasłem oszczędzania. Uczniowie zastanawiali się, co oprócz pieniędzy można oszczędzać aby żyło się nam lepiej. Dzieci z klas I-III wykonały plakaty zachęcające do oszczędzania prądu, wody i jedzenia.

1

Witamy w nowym roku szkolnym :)

Zachęcamy do oszczędzania :)

1

Wyniki konkursu

Konkurs „Oszczędzam z mamą i tatą” rozstrzygnięty. Zwycięzcą została Kamila Piech z 1 klasy. Kamila przygotowała z rodzicami plan oszczędzania na cały rok szkolny i plan zrealizowała. Teraz może udać się z rodzicami po zakup wymarzonego sprzętu sportowego. Gratulujemy, Kamilko!

2

Sportgeneracja

Nasze SKO zachęca dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu :) W tym roku 30 uczniów naszej szkoły brało udział w zawodach sportowych. Pomimo, że nie wygraliśmy to wróciliśmy w świetnych humorach:) Zabawa była wspaniała!

5

Wycieczka z SKO

Klasy gimnazjalne I b i III b wybrały się na wycieczkę do banku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w banku. Największym zainteresowaniem cieszyły się liczarki do pieniędzy.

0

Zbiórka puszek

Zakończyliśmy zbiórkę puszek aluminiowych. Najlepszymi „zbieraczami” surowców wtórnych okazali się być: Paulina Majchrzyk z klasy 1, Kacper Zaręba z klasy 2 i Karolina Zaręba z klasy 3. Zebrane puszki odwiezione zostaną do punktu odbioru surowców wtórnych w Słomnikach. Dziękujemy wszystkim ucznio ...

2
1 2 3 następna ostatnia