1

5 zł jakiego jeszcze nie było! Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu nową monetę
Moneta jest częścią serii „Odkryj Polskę”, która prezentuje ciekawe miejsca i zabytki z różnych regionów kraju. Nowe 5 zł upamiętnia realizację pierwszego etapu nowej drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, która została oficjalnie otwarta 17 września 2022 r.
1
Blog SKO

Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie

Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie

Witamy na blogu Szkoły Podstawowej w Rychwałdzie. Szkolna Kasa Oszczędności działa u nas od września 2011r. Jej członkami są uczniowie klas I-VI. Działalność SKO w naszej szkole jest ściśle związana z działalnością Samorządu Uczniowskiego. Nasze cele to: popularyzować oszczędzanie oraz rozsądnie wydawać zgromadzone pieniądze. Zapraszamy na nasz blog! Zaglądajcie! Komentujcie! Głosujcie!

Podsumowanie roku 2011

Koniec roku to czas na podsumowania. W szkolnej kasie SKO odkłada swoje oszczędności 84% uczniów naszej społeczności. Najwięcej oszczędności udało się zgromadzić klasom : I miejsce: klasa VI II miejsce: klasa IV III miejsce: III Gratulujemy i zachęcamy do dalszego oszczędzania!

15

"Plakat promujący oszczędzanie"

Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na "Plakat promujący oszczędzanie". Uczniowie, chcąc podzielić się marzeniami przystąpili ochoczo do konkursu. Najciekawsze prace zostały wysłane do PKO BP.

12

Dotarły do nas gadżety z PKO!

Pani Dyrektor wraz z Opiekunem rozdała wszystkim członkom gadżety promujące SKO. Zachęciło to nas do jeszcze większego wysiłku w oszczędzaniu!

8

Wigilia szkolna

22 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia. Uczestniczyli w niej uczniowie, ich rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele. W ciepłej, rodzinnej atmosferze uczniowie przedstawili "Jasełka", a następnie połamali się opłatkiem.Przy barszczu czerwonym i smacznym kapuśniaczku odbyło się wspólne kolędowanie ...

10

Jesteśmy przedsiębiorczy!!!

Uczniowie klas IV-VI zorganizowali kiermasz prac świątecznych. Wykonali piękne choinki i kartki bożonarodzeniowe, które kupowali rodzice i mieszkańcy wsi. Uzbierane pieniądze, w kwocie 220zł zostały wpłacone na książeczki oszczędnościowe.

12

Jesteśmy ekologami!

Zbieramy makulaturę! W grudniu najwięcej zebrali uczniowie klas 0-I. Gratulujemy!

6

Pomagamy innym! Zbieramy zakrętki!

Pomagamy innym, zbieramy zakrętki dla potrzebujących. Wspieramy Matyska cierpiącego na zanik mięśni Duschenne`a.

16

Sprzątanie świata

Realizując akcję ogólnoświatową "Myśl globalnie, działaj lokalnie" uczniowie Szkoły Podstawowej w Rychwałdzie przystąpili do sprzątania swojej miejscowości.

10

Nasza działalność w roku 2011

Ponieważ dopiero teraz udało się nam założyć bloga kilka kolejnych wpisów będzie dotyczyło działalności SKO przy nasze szkole w minionym roku kalendarzowym. Niektóre z akcji, które przypomnimy trwają nadal. Zachęcamy do przyłączenia się!

8
1