1 2 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
5
Blog SKO

Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie

Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie

Witamy na blogu Szkoły Podstawowej w Rychwałdzie. Szkolna Kasa Oszczędności działa u nas od września 2011r. Jej członkami są uczniowie klas I-VI. Działalność SKO w naszej szkole jest ściśle związana z działalnością Samorządu Uczniowskiego. Nasze cele to: popularyzować oszczędzanie oraz rozsądnie wydawać zgromadzone pieniądze. Zapraszamy na nasz blog! Zaglądajcie! Komentujcie! Głosujcie!

Zbieramy fundusze dla dzieci z Domu Dziecka w Rzuchowej

W miesiącu maju przystąpimy do akcji zbierania funduszy dla dzieci skrzywdzonych przez los, przebywających w Domu Dziecka w Rzuchowej. Pieniądze przeznaczymy na zakup prezentów z okazji Dnia Dziecka.

26

Zdobywamy wiedzę o oszczędzaniu!

Dawno nie byliśmy na blogu. A przez ten czas trochę się działo. Między innymi zdobywaliśmy wiedzę o oszczędzaniu. W młodszych i starszych klasach odbywały się zajęcia poświęcone tej tematyce. Po zakończonych lekcjach uczniowie wykonywali różne prace. Starsi projekty kart kredytowych oraz prezentacje ...

5

Przed Wielkanocą

Przed wielkanocą uczniowie starszych klas dalej zdobywają środki ze sprzedaży kartek i prac wielkanocnych. Zarobili 60 zł, które przekazali na swoją książeczkę.

4

Pomagamy innym

Uczniowie naszej szkoły, myśląc o innych zbierali pieniądze uczestnicząc w Ogólnopolskiej akcji Caritasu "Jałmużna Wielkopostna"

18

Pieniądze a szczęście

W dniu 28.02.2012 uczniowie klas IV-VI byli na spektaklu "Zaczarowany ogród". Nowy teatr oraz spektakl bardzo się im podobał. Uczniowie wiedzą już, że pieniądze szczęścia nie dają i wartość człowieka nie zależy od dóbr materialnych. po spektaklu uczniowie zwiedzali Starówkę miasta. W czasie wędrów ...

2

Zbieramy używane telefony komórkowe!!!

Zbieramy używane telefony komórkowe! Ważne, aby telefon posiadał baterię, należy jednak wyjąć z niego kartę SIM.. Aparaty zostaną przekazane do Banku Telefonów firmy, która zajmuje się ich "odświeżaniem". Po naprawie aparaty zostaną sprzedane, a pieniądze ze sprzedaży trafią do Towarzystwa Opieki na ...

23

Podsumowanie roku 2011

Koniec roku to czas na podsumowania. W szkolnej kasie SKO odkłada swoje oszczędności 84% uczniów naszej społeczności. Najwięcej oszczędności udało się zgromadzić klasom : I miejsce: klasa VI II miejsce: klasa IV III miejsce: III Gratulujemy i zachęcamy do dalszego oszczędzania!

15

"Plakat promujący oszczędzanie"

Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na "Plakat promujący oszczędzanie". Uczniowie, chcąc podzielić się marzeniami przystąpili ochoczo do konkursu. Najciekawsze prace zostały wysłane do PKO BP.

12

Dotarły do nas gadżety z PKO!

Pani Dyrektor wraz z Opiekunem rozdała wszystkim członkom gadżety promujące SKO. Zachęciło to nas do jeszcze większego wysiłku w oszczędzaniu!

8

Wigilia szkolna

22 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia. Uczestniczyli w niej uczniowie, ich rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele. W ciepłej, rodzinnej atmosferze uczniowie przedstawili "Jasełka", a następnie połamali się opłatkiem.Przy barszczu czerwonym i smacznym kapuśniaczku odbyło się wspólne kolędowanie ...

10
1 2 następna ostatnia