1

5 zł jakiego jeszcze nie było! Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu nową monetę
Moneta jest częścią serii „Odkryj Polskę”, która prezentuje ciekawe miejsca i zabytki z różnych regionów kraju. Nowe 5 zł upamiętnia realizację pierwszego etapu nowej drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, która została oficjalnie otwarta 17 września 2022 r.
0
Blog SKO

SP4 Kościerzyna

SP4 Kościerzyna

Witajcie na blogu SKO Szkoły Podstawowej nr4 w Kościerzynie. W naszej szkole działamy od 1963 roku i cały czas aktywnie udzielamy się w życiu naszej szkoły. Zapraszamy do czytania o tym wszystkim co robimy.

Sadzimy tuje

Dzisiaj kolejne ekologiczne zadanie wykonała klasa 3 a. Dzieci zasadziły 2 tuje w parku szkolnym, które przyniósł Adaś ze swojej domowej hodowli. Dziękujemy Adasiowi oraz panu Markowi, który pomógł trzecioklasistom.

19

Porządki z okazji Dnia Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi SKOwicze z 3 a wybrali się na spacerek połączony z porządkowaniem boiska, placu zabaw i chodników wokół szkoły. Niestety w ich worku znalazło się sporo śmieci. Prosimy więc wszystkich: SZANUJCIE NASZĄ PLANETĘ, NIE ZAŚMIECAJCIE JEJ, NIE ZANIECZYSZCZAJCIE! DBAJCIE O NIĄ KAŻDEGO DNI ...

12

Wycieczka do Banku kl. 1 c

Dzisiaj uczniowie z klasy 1 c udali się na wycieczkę do Banku PKO. Pan dyrektor Jerzy zapoznał dzieci z pracą placówki. Opowiadał też o tym, dlaczego warto oszczędzać na wybrany cel. Na zakończenie dzieci otrzymały druki- zgody, aby przystąpić do SKO.

8

Życzymy spokojnych Świąt!!!

Życzymy Wam spokojnych Świąt Wielkanocnych, a także dużo zdrowia, radości i samych cudownych chwil, p. Hania i p. Ewa

12

Ekologiczne zadania z kodowania- rozwiąż je!!!

Zachęcamy do rozwiązania ekologicznych zadań z kodowania stworzonych przez SKOwiczów z kl. 3 a.

11

Ekologiczne hasła- czytanie przewodnika SKO

Dzisiaj, 13.04.22 r., SKOwicze z 3 a poczytali przewodnik- Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO. Tak właśnie utrwalali wiedzę z zakresu ekologii, która z pewnością przyda się również podczas Testu SKO. Potem w grupach wykonali zadania z kodowania i odgadli pojęcia eko. Następnie sami zakodowali r ...

4

Kiermasz wielkanocny w Czwórce

W dniach 8-13.04.22 r. uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami zorganizowali "Kiermasz wielkanocny". Pozyskane kwoty zostaną przeznaczone na nagrody dla uczniów oraz na organizację Dnia Dziecka, ale przedtem zasilą oczywiście nasze konto bankowe.

5

Zbiórka baterii, nakrętek, makulatury, tonerów i suchego chleba w Czwóreczce- trwa

Przypominamy, że w Czwóreczce, cały rok szkolny, zbieramy: baterie, nakrętki- które przynosimy na korytarz koło sali 12- do p. Hani, makulaturę i tonery- na korytarz obok biblioteki szkolnej- do p. Elwiry, suchy chlebek dla zwierząt leśnych do sali nr 12- do p. Beatki. Dziękujemy, że dbacie o nasze ...

11

Ekologiczne koszyczki- wykorzystujemy kartoniki po produktach spożywczych

W Czwóreczce rozpoczynamy przygotowania do Świąt Wielkanocnych oraz do kiermaszu świątecznego. SKOwicze z klasy 3 a, 5.04.22 r., wykonali już przepiękne koszyki ekologiczne. Do swoich prac wykorzystali kartoniki po produkcie spożywczym, które zamiast trafić na wysypisko, to pięknie przyozdobią naszą ...

9

EKOLOGIA- to nasz kwietniowy temat

Tematem kwietnia na Szkolnych Blogach będzie- EKOLOGIA. Jak zwykle zachęcamy do poczytania przewodnika SKO- "Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO" oraz oczywiście wdrażanie świetnych porad w życiu codziennym.

10
1