1 2 następna ostatnia

August II Mocny na monecie pięciuset złotowej. Czy to możliwe?
Monety obiegowe, czyli takie, których używamy na co dzień, są wytwarzane w dziewięciu nominałach: 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł. Czy zdarzyło Ci się jednak zobaczyć kiedyś monetę, która nie wyglądała tak jak te, którymi zazwyczaj płacisz? Może w miejscu, gdzie powinien być ...
1
Blog SKO

SP2 SYCÓW

SP2 SYCÓW

Witamy serdecznie na blogu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie woj. dolnośląskie. Nasze przygody z SKO rozpoczęły się w roku szkolnym 2011/2012. Poprzez SKO uczymy się, jak oszczędzać i gospodarować pieniążkami. Na blogu będziemy dzielić się naszymi działaniami, akcjami i konkursami związanymi z SKO.

Letni obóz naukowy

Michał i Wojciech uczestniczyli 20-24 VI 2020 w XIX edycji Letniego Obozu Naukowego, którego organizatorem jest Uniwersytet Wrocławski.Obóz został zorganizowany w Wieleniu k. Wolsztyna nad jeziorem Wieleńskim. Ośrodek położony jest nad jeziorem, posiada własną dużą piaszczystą plażę i molo, a także ...

0

Najlepszy informatyk

W kategorii "Najlepszy Informatyk" statuetkę otrzymał Michał.Największym sukcesem Michała z informatyki w tym roku szkolnym było zdobycie I miejsca w Zawodach Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego na etapie regionalnym.

0

Najlepszy fizyk

W kategorii "Najlepszy Fizyk" statuetkę otrzymał Michał. Michał w roku szk. 2019/2020 został laureatem Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego zDolny Ślązak.

0

Najlepszy Matematyk

W kategorii "Najlepszy Matematyk" statuetkę otrzymał Michał.Michał brał udział konkursach organizowanych przez m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty, oraz wyższe uczelnie: Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Wrocławski, Lubelski, Toruński. Uczeń startował w 151 konkursach matema ...

0

Akcje charytatywne

Społeczność całej szkoły była zaangażowana w liczne akcje charytatywne dla Tosi, Franka, Zuzi i wiele, wiele innych…- pieczemy ciasta, śpiewamy, obsługujemy stoiska. Braliśmy też udział w Challenge’u dla chorej na SMA Mii z Wrocławia.

0

Pozyskujemy środki zewnętrzne

Pozyskujemy środki zewnętrzne- nieustannie i systematycznie startujemy w różnych konkursach i projektach, dzięki którym pozyskujemy środki finansowe na wzbogacenie bazy szkoły.

0

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Szkoła pozyskała grant z Centrum Mistrzostwa Informatycznego we Wrocławiu, który umożliwił uczniom klas starszych rozwój kompetencji w zakresie robotyki oraz udział w konkursach informatycznych.

0

„Poza horyzont”-

„Poza horyzont”- to projekt edukacyjny realizowany dla uczniów szkoły przez Stowarzyszenie „Razem możemy więcej”, które działa przy Sp2. Dzięki pozyskanemu grantowi 50 uczniów ze szkoły miało możliwość uczestniczenia w spektaklach i przedstawieniach teatru Lalek, Capitol Opery, czy Filharmonii. Dzi ...

0
1 2 następna ostatnia