1

August II Mocny na monecie pięciuset złotowej. Czy to możliwe?
Monety obiegowe, czyli takie, których używamy na co dzień, są wytwarzane w dziewięciu nominałach: 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł. Czy zdarzyło Ci się jednak zobaczyć kiedyś monetę, która nie wyglądała tak jak te, którymi zazwyczaj płacisz? Może w miejscu, gdzie powinien być ...
1
Blog SKO

SP2 SYCÓW

SP2 SYCÓW

Witamy serdecznie na blogu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie woj. dolnośląskie. Nasze przygody z SKO rozpoczęły się w roku szkolnym 2011/2012. Poprzez SKO uczymy się, jak oszczędzać i gospodarować pieniążkami. Na blogu będziemy dzielić się naszymi działaniami, akcjami i konkursami związanymi z SKO.

Sadzenie lasu

25 kwietnia uczniowie klas czwartych i piątych sadzili las.

1

As Matematyki

24 kwietnia odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego.

0

Ekomisja

24 kwietnia w naszej szkole klasy szóste uczestniczyły w warsztatach " Ekomisja - zajęcia edukacyjne wprowadzające do zagadnień małej ekologii dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej".

0

"Zaczytani"

Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pod nazwą zaczytani.org. Zbieramy książki dla chorych dzieci i dorosłych, książki zostaną przekazane do szpitali gdzie utworzonych będzie 100 nowych bibliotek.

1

Dzień Ziemi

19 kwietnia w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Ziemi.

0

Rocznica wybuchu powstania wgetcie warszawskim.

19 kwietnia 2018r. w naszej szkole uczczono 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym dniu uczniowie i nauczyciele uwzględnili w swoim stroju elementy żółte i zielone, każdy miał również żółtą kokardkę.

0

Konkurs matematyczny "Pangea"

Srebrny medal dla Michała w Konkursie Matematycznym Pangea Patronem merytorycznym Konkursu Matematycznego Pangea jest Międzynarodowa Szkoła Meridian w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szw ...

0

Oddaj zużyty telefon komórkowy

Nasza szkoła włączyła się do X edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY

2
1