1 2 3 następna ostatnia

Sprawdź swoją wiedzę
Weź udział w konkursie Pytanie na Szkolnych Blogach
7
Blog SKO

SP18-LEGNICA

SP18-LEGNICA

Witamy na blogu SKO przy SP nr 18 im. Jana Brzechwy w Legnicy. Zachęcamy do śledzenia naszych dokonań.

Bieg dla Niepodległej

Dnia 19 października 2018 roku nasi uczniowie upamiętnili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – Biegiem dla Niepodległej. Uczniowie klas 4-8 rywalizowali na dystansie 400 metrów ,trasa przebiegała alejkami Parku Miejskiego. W klasach 4 najlepsi okazali się :Hanna Zięba oraz Oskar Łuż ...

0

Wyróżnienie w konkursie " Uwolnij się- żyj bez nałogów"

W konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny pt.:" Uwolnij się- żyj bez nałogów" zorganizowanym dla uczniów Szkół Podstawowych klas IV- VII w Legnicy przez Straż Miejską, nasza uczennica, Kamila Adamczak z klasy 4D otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!

0

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym oprócz podziękowań dla nauczycieli przyznano m.in. nagrody za udział w konkursie Samorządu Uczniowskiego na wierszyk o wybranym nauczycielu. Tradycyjnie przyznano także odznaczenie „Szkarłatnej Róży” dla n ...

2

Oszczędzaliśmy i na wycieczkę do stolicy pojechaliśmy!

W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy –śladami Jozefa Piłsudzkiego. Zobaczyliśmy wiele miejsc związanych z tym niezwykłym wydarzeniem dla naszej Ojczyzny.

1

Żywa lekcja historii.

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. W tym roku tematem lekcji były wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości : „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”. Lekcja zrobiła na uczniach ogromne wrażenie.

0

Oszczędzamy ... i na wycieczkę do Zakopanego się wybieramy!

Klasa 5d i 6a wybrała się na 3 dniową wycieczkę do Zakopanego. Pogoda dopisała w trakcie zwiedzania Gubałówki oraz Jaskini Mroźnej w Dolinie Kościeliskiej.

1

Konkurs na kartę do bankomatu.

W konkursie SKO na najpiękniejszą kartę do bankomatu zwyciężyli: 1 miejsce – Jakub Ryske klasa 2b 2 miejsce - Magdalena Sobieszuk i Marysia Aleksandrów klasa 2b 3 miejsce – Karol Różański klasa 3a Gratulujemy!

3

Mistrzostwa Szachowe.

Dnia 5. 06. 2018 r. odbyła się czwarta edycja Drużynowych Mistrzostw Legnicy klas trzecich w Szachach w ramach programu "Legniczanie dają mata".Drużynę stanowili uczniowie klas trzecich: Małgorzata Miklosz, Joanna Wilkomirska, Maila Szkwarła, Oliwier Radomski, Maciej Sztyler, Bartosz Micał, Mikołaj ...

2

Wolontariat -„Okaż Serce Dzieciom i Os. Niepełnosprawnym”.

W dniach 18-19 maja 2018 wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na rzecz osób pokrzywdzonych przez las- szczególnie dzieci. Akcja była przeprowadzona w markecie Bi1 pod patronatem Fundacji „Okaż Serce Dzieciom i Os. Niepełnosprawnym”. Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy!

0

Konkurs matematyczny.

Dnia 15 maja 2018 r odbył się szkolny konkurs matematyczny „Najlepszy z dziesięciu”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas VI i VII. Laureatką konkursu została uczennica klasy VIIB Anna Bruchlikowska. II i III miejsce zajęły odpowiednio Gaia Szkwała z klasy VIA i Dominika Jędrasiak z klasy VIB. ...

0
1 2 3 następna ostatnia