1 2 następna ostatnia


SP w Żółtnicy

SP w Żółtnicy

Szkoła Podstawowa w Żółtnicy cieszy się długą tradycją. Z kronik szkoły wynika, iż budynek w którym znajduje się Szkoła Podstawowa został zbudowany w 1931 roku przez Niemców. Polską szkołę otworzono w czerwcu 1945 roku. Placówka skupia dzieci z czterech okolicznych miejscowości: Omulnej, Drawienia, Sierszenisk i Wągrodna.

KANGUR MATEMATYCZNY

Uczniowie naszej szkoły dość licznie wzięli udział w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu- Kangur. Czekamy na wyniki!

1

III MIEJSCE W GMINNYCH ROZGRYWKACH W PIŁKĘ NOŻNĄ

Nasza męska drużyna zajęła III miejsce w gminie w rozgrywkach w piłkę nożną. Gratulujemy, tym bardziej, że jest to drużyna, która dopiero startuje w tym składzie.

1

Lekcja o oszczędzaniu

21 marca, na powitanie wiosny uczyliśmy się oszczędzania, segregowania śmieci i podstawowych pojęć związanych z bankowością. Na lekcji w klasie IV omówiliśmy też proces powstawania nieprawdziwych informacji.

3

III Gminny Konkurs o Przedsiębiorczości

W konkursie organizowanym przez naszą szkołę uczestniczyli uczniowie z gminnych placówek. Uczestnicy rozwiązali test, który zawierał 9 zadań. Były one związane tematycznie z matematyką, bankowością, przedsiębiorczością. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy i drobne upominki z logo banku P ...

3

DLA FUNDACJI ,,POMÓŻ I TY"

Samorząd Uczniowski w ramach wolontariatu rozprowadził cegiełki dla fundacji ,, Pomóż i TY". Kwota została wysłana na konto fundacji.

0

Konkurs języka niemieckiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego. 50% uprawnionych przystąpiło do pisania testu.

0

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Kolor niebieski zagościł w naszej szkole 4 kwietnia. Zorganizowaliśmy akcję uświadamiającą uczniów i pracowników na temat autyzmu.

0

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Pamiętaliśmy o chorych na zespół Downa ubierając w dniu 21 marca dwie różne skarpety.

0

I DZIEŃ WIOSNY

21 marca przygotowaliśmy szkolny wiosenny patchwork. Każda klasa miała do przygotowania inną część wspólnego obrazu. Po połączeniu poszczególnych części otrzymaliśmy wiosenny patchwork. Klasy młodsze wybrały się po pracy na pierwszy wiosenny spacer po Żółtnicy.

0

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego przypomnieliśmy o szacunku do języka ojczystego

0
1 2 następna ostatnia