1

Tajemniczy drapieżnik z drzew
Poznaj panterę mglistą
5
Blog SKO

SP w Żółtnicy

SP w Żółtnicy

Szkoła Podstawowa w Żółtnicy cieszy się długą tradycją. Z kronik szkoły wynika, iż budynek w którym znajduje się Szkoła Podstawowa został zbudowany w 1931 roku przez Niemców. Polską szkołę otworzono w czerwcu 1945 roku. Placówka skupia dzieci z czterech okolicznych miejscowości: Omulnej, Drawienia, Sierszenisk i Wągrodna.

Bezpieczeństwo na drodze z policją i SKO

Przedstawiciele policji przypomnieli naszym uczniom o rozwadze w czasie ferii, ale i nie tylko- jak zachować się w domu, gdy jesteśmy sami, jakie prawa rządzą na drodze. Klasom przypomniano również o odblaskach z banku PKO Bank Polski i o potrzebie ich używania.

1

Dzien Babci i Dziadka

Licznie zgromadzili się seniorzy naszych rodzin na swojej uroczystości. Jako gospodarze zaprosiliśmy ich do obejrzenia części artystycznej, a następnie do poczęstunku i tańców.

1

Biesiada Bożonarodzeniowa

W sali OSP Żółtnica odbyła się wiejska biesiada, z udziałem władz lokalnych. Występ artystyczny naszych uczniów uświetnił tę uroczystość.

1

Jasełka

W tegorocznym przedstawieniu jasełek wykorzystaliśmy dużo kolęd i pastorałek. Cieszy nas bardzo to, że przybyła do szkoły duża grupa lokalnych mieszkańców. Wspólne świętowanie daje radość nie tylko uczniom, ale i starszym pokoleniom.

1

Zakończyliśmy ogólnopolską akcję charytatywną ,, Góra Grosza"

Długo trwało liczenie zgromadzonych grosików. Wiemy, że każdy grosz pozwoli spełnić czyjeś marzenia. Na nas można liczyć.

1

Atomowi naukowcy

Ciekawe doświadczenia, wyjaśnianie praw rządzących światem mogliśmy zobaczyć i usłyszeć. Największym zainteresowaniem cieszyło się wdychanie helu i zmiana w związku z tym głosu uczestnika. Ciekawa i pouczająca lekcja!!!

1

Mikołajki

Mikołaj z wielkim workiem prezentów zawitał do naszej szkoły.

2
1