1 2 3 następna ostatnia

Gdy za oknem zimno lub plucha
Lokatka uśmiecha się od ucha do ucha
Blog SKO

SP Ponętów Górny Drugi

SP Ponętów Górny Drugi

Witamy serdecznie na blogu Szkoły Podstawowej w Ponętowie Górnym Drugim. Nasza szkoła jest w programie SKO od 2012 roku, jednak dopiero od dziś postanowiliśmy rozpocząć przygodę z blogowaniem. Zachęcamy do czytania i do komentowania.

Nasze osiągnięcia.

Podczas uroczystego apelu uczniowie,którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce dokonali wpisu do "Księgi uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu".

19

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu dzieci z zerówki oraz z punktu przedszkolnego ogrzały serca swoich babć i dziadków, przygotowując dla nich mnóstwo atrakcji. Jedną z nich był przepiękny występ, wzbogacony piosenkami i tańcami. Oprócz tego dzieci własnoręcznie przygotowały upominki dla swoich najbliższych. Po części o ...

2

Gramy razem z WOŚP.

Po raz kolejny okazało się, ze potrafimy włączyć się w szlachetne akcje. Gdy odwiedzili nas wolontariusze WOŚP z Łubianki, każdy mógł wesprzeć akcję. Chętnie wrzucaliśmy pieniądze do puszek. Cieszymy się, że nasza szkoła ma swój udział w 25. finale WOŚP i dorzuciła także swój "grosik", aby pomó ...

1

Konkurs Eko-choinka

Nie spodziewaliśmy się,że konkurs będzie cieszył się tak wielkim zainteresowaniem. Wszystkie przygotowane prace prace były piękne i przeszły najśmielsze oczekiwania. Każda wykonana choinka stanowiła prawdziwe dzieło sztuki i zasługiwała na to, aby ją podziwiać. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. : ...

1

Robimy gipsowe odlewy.

4 stycznia 2017 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-6, brali udział w warsztatach plastyczno - technicznych z odlewów gipsowych.Wszyscy uczestnicy lekcji, pod czujnym okiem fachowców - pani Luizy i pani Natalii, mieszali sproszkowany gips z wodą oraz wylewali masę gipsową do trzech foremek. Ud ...

0

Świeć gwiazdeczko...

21 grudnia 2016r. odbyło się przedstawienie jasełkowe"Świeć gwiazdeczko...". W przedstawieniu brali udział przedszkolacy oraz uczniowie klas I-VI. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, opiekunami, nauczycielami i kolegami szkolnymi oraz zaproszonymi gośćmi. Jasełka ...

1

Zbiórka dla zwierząt w schronisku.

W dniach od 23 listopada do 14 grudnia 2016 r. w naszej szkole trwała akcja, której celem była pomoc psom, przebywającym w schronisku dla zwierząt w Krzykosach. Dzieci przynosiły karmę, stare koce, zabawki i akcesoria dla psów. Akcja miała na celu nie tylko jednorazową pomoc bezdomnym psom, ale prz ...

0

"Doktor Dolitte i jego zwierzęta" oraz warsztaty przyrodnicze

30 listopada 2016 r. dzieci z klas O-III pod opieką wychowawczyń udały się na wycieczkę do Kłodawy. Najpierw uczniowie obejrzeli spektakl, pt.: "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Była to kolorowa, rozśpiewana i roztańczona opowieść o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciołach. P ...

2

Święto Pluszowego Misia

23 listopada 2016 r.uczciliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, razem ze swoimi ulubionymi maskotkami mogliśmy podziwiać kartki urodzinowe dla Misia wykonane przez najmłodszych uczniów. Chcąc w szczególny sposób uczcić urodziny Misia, zaprosiliśmy do szkoły mamy aby przec ...

1

Święto Niepodległosci

10 listopada 2016 r.uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali akademię poświęconą rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od z ...

14
1 2 3 następna ostatnia