1 2 3 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
8
Blog SKO

SP Ponętów Górny Drugi

SP Ponętów Górny Drugi

Witamy serdecznie na blogu Szkoły Podstawowej w Ponętowie Górnym Drugim. Nasza szkoła jest w programie SKO od 2012 roku, jednak dopiero od dziś postanowiliśmy rozpocząć przygodę z blogowaniem. Zachęcamy do czytania i do komentowania.

Nasze osiągnięcia.

Podczas uroczystego apelu uczniowie,którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce dokonali wpisu do "Księgi uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu".

25

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu dzieci z zerówki oraz z punktu przedszkolnego ogrzały serca swoich babć i dziadków, przygotowując dla nich mnóstwo atrakcji. Jedną z nich był przepiękny występ, wzbogacony piosenkami i tańcami. Oprócz tego dzieci własnoręcznie przygotowały upominki dla swoich najbliższych. Po części o ...

2

Gramy razem z WOŚP.

Po raz kolejny okazało się, ze potrafimy włączyć się w szlachetne akcje. Gdy odwiedzili nas wolontariusze WOŚP z Łubianki, każdy mógł wesprzeć akcję. Chętnie wrzucaliśmy pieniądze do puszek. Cieszymy się, że nasza szkoła ma swój udział w 25. finale WOŚP i dorzuciła także swój "grosik", aby pomó ...

1

Konkurs Eko-choinka

Nie spodziewaliśmy się,że konkurs będzie cieszył się tak wielkim zainteresowaniem. Wszystkie przygotowane prace prace były piękne i przeszły najśmielsze oczekiwania. Każda wykonana choinka stanowiła prawdziwe dzieło sztuki i zasługiwała na to, aby ją podziwiać. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. : ...

1

Robimy gipsowe odlewy.

4 stycznia 2017 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-6, brali udział w warsztatach plastyczno - technicznych z odlewów gipsowych.Wszyscy uczestnicy lekcji, pod czujnym okiem fachowców - pani Luizy i pani Natalii, mieszali sproszkowany gips z wodą oraz wylewali masę gipsową do trzech foremek. Ud ...

0

Świeć gwiazdeczko...

21 grudnia 2016r. odbyło się przedstawienie jasełkowe"Świeć gwiazdeczko...". W przedstawieniu brali udział przedszkolacy oraz uczniowie klas I-VI. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, opiekunami, nauczycielami i kolegami szkolnymi oraz zaproszonymi gośćmi. Jasełka ...

1

Zbiórka dla zwierząt w schronisku.

W dniach od 23 listopada do 14 grudnia 2016 r. w naszej szkole trwała akcja, której celem była pomoc psom, przebywającym w schronisku dla zwierząt w Krzykosach. Dzieci przynosiły karmę, stare koce, zabawki i akcesoria dla psów. Akcja miała na celu nie tylko jednorazową pomoc bezdomnym psom, ale prz ...

0

"Doktor Dolitte i jego zwierzęta" oraz warsztaty przyrodnicze

30 listopada 2016 r. dzieci z klas O-III pod opieką wychowawczyń udały się na wycieczkę do Kłodawy. Najpierw uczniowie obejrzeli spektakl, pt.: "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Była to kolorowa, rozśpiewana i roztańczona opowieść o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciołach. P ...

2

Święto Pluszowego Misia

23 listopada 2016 r.uczciliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, razem ze swoimi ulubionymi maskotkami mogliśmy podziwiać kartki urodzinowe dla Misia wykonane przez najmłodszych uczniów. Chcąc w szczególny sposób uczcić urodziny Misia, zaprosiliśmy do szkoły mamy aby przec ...

1

Święto Niepodległosci

10 listopada 2016 r.uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali akademię poświęconą rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od z ...

14
1 2 3 następna ostatnia