01.07.2015

Dzień Patrona

15 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. ks. kan. Bazylego Olęckiego obchodziliśmy Dzień Patrona. Święto połączone było z obchodami Dnia Dziecka. Po uroczystej Mszy Świętej nadszedł czas na akademię przygotowaną przez panią Tamarę Jabłońską. Po przypomnieniu sylwetki ks. Olęckiego, zebrani obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą życiu bohatera dnia. Zdjęcia księdza kanonika wzruszyły widzów.  Aby osuszyć łzy, uczniowie klas IV i V zaśpiewali kaszubską piosenkę ,,Carpe diem”. Na zakończenie, goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, która skłoniła do gimnastyki w rytmie kaszubskiej melodii.

W tym szczególnym dla społeczności szkolnej dniu, nie mogło zabraknąć rodziny ks. Bazylego. Pani Maria Burczyk- siostra patrona wraz z mężem Henrykiem zawsze odpowiadają na zaproszenie. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Wójt Gminy Linia- pani Bogusława Engelbrecht, Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini- Jan Trofimowicz, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Linia- Andrzej Labuda, sołtys wsi- Józef Kotas, Przewodnicząca Rady Rodziców- Bernadeta Furman oraz rodzice i mieszkańcy wsi.

Później nadszedł czas na świętowanie Dnia Dziecka. Tegoroczne obchody rozpoczął słodki, drożdżowy  poczęstunek. Daniem głównym była tabliczka czekolady. Na deser na uczniów czekała porcja lodów. Po dawce słodkich kalorii, uczniowie wybrali się wraz z wychowawcami na boisko szkolne. Tam przy sprzyjającej pogodzie odbyły się pikniki klasowe. Zabawom nie było końca, a śmiech dzieci niósł się daleko. Uczniowie klasy V wybrali się na krótką wycieczkę rowerową.

Obchody Dnia Dziecka nie byłyby tak miłe, gdyby nie wsparcie sponsorów- fundatorów słodkości:  Ewy i Piotra Szczypior, Marii i Jana Leyk, Rady Rodziców. Od państwa Burczyk otrzymaliśmy radioodtwarzacz. Za wszystkie upominki serdecznie dziękujemy!!!

 

copy_of_DSC00034.JPG

 

DSC00040.JPG

 

copy_of_DSC00045.JPG

 

DSC00047.JPG

 

copy_of_DSC00062.JPG

 

DSC00067.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 3
  • 5