1

Poznaj laureatów konkursu SKO Blog Miesiąca
Sprawdź, czy blog Twojej szkoły znalazł się w gronie zwycięzców (wrzesień 2021 r.).
13
Blog SKO

SP 7 TARNOBRZEG

SP 7 TARNOBRZEG

Witamy na blogu jednej z najstarszych szkół w Tarnobrzegu - Szkoły Podstawowej nr 7 im. Leopolda Okulickiego. Nasza szkoła została założona w 1872 roku. Jest niewielką placówką liczącą 114 uczniów, z których żaden nie jest anonimowy. Od ponad dwudziestu lat popularyzujemy wiedzę ekonomiczną oraz propagujemy ideę świadomego oszczędzania. Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga i komentowania wydarzeń związanych nie tylko z oszczędzaniem. : )

"Wiwat majowa Jutrzenko"

Uczniowie klasy II przygotowali i zaprezentowali uroczysty apel z okazji "Konstytucji 3 Maja". Śpiewali oraz recytowali wiersze o Ojczyźnie i powstaniu pierwszej , nowoczesnej konstytucji w Europie, a występ zakończył piękny utwór M.Grechuty pt. "Wolność".

3

"Wiosenna gazetka"

Nasz Pani plastyczka - Irenka dba o piękny wystrój szkoły, dziękujemy :)

3

"Nasze roślinki"

Dwa tygodnie temu założyliśmy "parapetowy ogródek". Podlewamy, obserwujemy - sami zobaczcie jak nasze roślinki urosły!

1

"I miejsce w miejskim przeglądzie teatrów obcojęzycznych"

Uczennica klasy VII – Kasia zajęła I miejsce w VI edycji międzyszkolnego konkursu obcojęzycznego pod hasłem „Najciekawsza osobowość niemieckiego lub angielskiego obszaru językowego”. Kasia wcieliła się w rolę cesarzowej Austro – Węgier – Sisi wykazując się kunsztem aktorskim oraz biegłym opanowanie ...

5

„Zielony – parapetowy ogródek”

Dzisiaj założyliśmy zielony ogródek na klasowym parapecie. Dzieci z klasy pierwszej sadziły fasolę oraz siały koper, majeranek, szczypiorek, cebulę, bazylię, pietruszkę i pomidorki koktajlowe. Teraz będą swoje roślinki podlewać i obserwować jak rosną.

11

"Lekcje SKO"

W marcu 2018 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej wysłuchali opowiadań o przygodach Kuby Pieniążka i Żyrafki Lokatki poznając podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, historią pieniądza oraz działaniem banków.

1

"Wielkanocna kartka"

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym w konkursie plastycznym "Wielkanocna kartka 2018" !!!

3

"Powitanie wiosny"

21 marca 2018 r. cała społeczność szkolna powitała wiosnę. Uczniowie wzięli udział w konkurencjach sportowych, wiosennych konkursach oraz uczyli się układu ruchów tanecznych do piosenki „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr”.

6

"Wizyta w bibliotece"

W dniu 20 marca 2018 r. uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Chociaż oznak wiosny nie było jeszcze widać, to pierwszaki chętnie uczestniczyły w wiosennej planszowej grze, w której jednym z zadań było odgadywanie zagadek o znanych bajkach oraz o po ...

2
1