1

Smombie – kim jest, jak się zachowuje i co zrobić, aby nie stać się smartfonowym zombie
Smombie to osoba, która nie rezygnuje z korzystania z telefonu kiedy idzie po ulicy. W tym samym czasie przemieszcza się, pisze SMS-y, ogląda rolki, gra w gry, prowadzi videorozmowy. Bywa często całkowicie nieświadoma otoczenia. Nie kontroluje sytuacji dookoła siebie i stanowi poważne zagrożenie dro ...
13
Blog SKO

SP 45 Poznań

SP 45 Poznań

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP "Poznań" w Poznaniu. SKO w naszej szkole działa od 1972r. Od wielu lat bierzemy udział w kolejnych edycjach konkursu PKO pod hasłem "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO". Chcemy podzielić się z Wami naszymi działaniami w ramach SKO. Zachęcamy do odwiedzania i komentowania naszego bloga. Pozdrawiamy.

Chcemy żyć w czystym środowisku i oddychać czystym powietrzem

W ramach VII Dnia Czystego Powietrza nasza szkoła podjęła szereg działań mających na celu ochronę środowiska.

2

„Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter” czyli uczta dla małych wielbicieli książek

W tym roku szkolnym klasy pierwsze biorą udział w ogólnopolskim projekcie promującym czytelnictwo. Organizatorem projektu jest Wydawnictwo Nowa Era oraz magazyn dla dzieci „Świerszczyk".

2

Spotkanie z Franklinem

Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Cala Polska czyta dzieciom".

2

Inauguracja KOLOROWEGO UNIWERSYTETU

3 listopada 2011roku w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta inauguracja KOLOROWEGO UNIWERSYTETU. W tej uroczystości wzięli udział uczniowie klas trzecich naszej szkoły.

1

Pasowanie pierwszaków

10.11.2011r.odbyło się w naszej szkole pasowanie pierwszaków na uczniów.

1

Pomagamy innym

W naszej szkole działa Klub Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, powołanego przez Fundację „Świat na Tak”. Celem założenia Szkolnego Klubu Wolontariusza jest rozwijanie postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, zapoznanie z ideą wolontariatu.

1

Dbamy o zdrowie

Nasza szkoła podejmuje szereg działań promujących zdrowy tryb życia.

1
1