1

Czego życzyć Mamie z okazji jej Święta?
26 maja w Polsce obchodzimy bardzo ważne Święto – Dzień Matki
10
Blog SKO

SP 19 ELBLĄG

SP 19 ELBLĄG

W SKO działamy od 1968 r. Podejmujemy akcje mające na celu popularyzację oszczędzania, bierzemy udział w akcjach charytatywnych, dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo, jesteśmy aktywni ekologicznie, czynnie uczestniczymy w życiu szkoły i środowiska, a w tym roku po raz pierwszy piszemy bloga. Przedstawiamy bieżącą działalność zaczynając od września.

Jak rozweselić Ziemię?

Pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczne Dni Ziemi . Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel oraz liczne konkursy związane z wykorzystaniem odpadów.

2

Odżywiajmy się dla zdrowia!

Pragniemy małymi kroczkami nauczyć dzieci, jak zdrowo żyć i uświadomić, że nieodpowiednie odżywianie prowadzi do szeregu chorób cywilizacyjnych, np. cukrzycy, alergii, otyłości. Dzieci przygotowały pyszne i zdrowe przekąski oraz kanapki z wiosennymi warzywami, rukolą i kiełkami.

1

DOBRE RADY NA ODPADY !!!

W naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Prezentacji pt. "Dobre rady na odpady". Celem konkursu było propagowanie racjonalnego wykorzystania odpadów w szkole i w domu oraz poszerzenie wiadomości na temat ich segregacji.

0

TURNIEJ SZACHOWY

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w Mistrzostwach Szachowych Uczniów Klas II i III zorganizowanych przez UKS "Skoczek" oraz SM "Sielanka".Choć był to pierwszy występ młodych szachistów w turnieju, to i tak poradzili sobie doskonale zdobywając drużynowo III miejsce. Gratulujemy!

0

Żonkilowe Pola Nadziei

Uczniowie naszej szkoły licznie i chętnie wspomogli elbląskie hospicjum, biorąc udział w akcji "Żonkilowe Pola Nadziei". Wielu ludzi wsparło datkami hospicjum, tym samym okazując swoją wrażliwość i otwartość na potrzeby innych.

0
1