1

Paliwo dla mózgu, czyli co jeść, aby zwiększyć tempo zapamiętywania i uczenia się?
Dobrze odżywiony mózg pracuje szybciej i sprawniej. Gdy jesteśmy głodni trudno utrzymać koncentrację - mózg daje znać, że brakuje mu paliwa. Nie wystarczy jednak zjeść czegokolwiek, aby umysł pracował na wysokich obrotach.
7
Blog SKO

SP 19 ELBLĄG

SP 19 ELBLĄG

W SKO działamy od 1968 r. Podejmujemy akcje mające na celu popularyzację oszczędzania, bierzemy udział w akcjach charytatywnych, dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo, jesteśmy aktywni ekologicznie, czynnie uczestniczymy w życiu szkoły i środowiska, a w tym roku po raz pierwszy piszemy bloga. Przedstawiamy bieżącą działalność zaczynając od września.

ŻYCZENIA

Pomyślności i Sukcesów w Nowym Roku 2015 życzą Pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 19 w Elblągu

4

Dzieci – dzieciom

Uczniowie naszej szkoły zapragnęli podzielić się z potrzebującymi. Zorganizowali loterię, zebrane pieniądze przeznaczyli na słodycze i owoce oraz książki dla dzieci z Domu Dziecka. Dnia 16.12.2014 uczniowie kl. IV b i I e podarowali wyżej wymienione rzeczy oraz przygotowane podarki świąteczne dla ...

0

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W nasze szkole ponownie zagościli Rycerze Komturii Gniewskiej z żywą lekcją historii. Tym razem przenieśliśmy się w czasy starożytnych Greków i Rzymian. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się strojom i uzbrojeniu z okresu starożytności. Wysłuchali również barwnej opowieści o życiu codziennym żo ...

0

Z WIZYTĄ W BANKU

10 GRUDNIA KLASA 1C MIAŁA OKAZJĘ ZWIEDZIĆ BANK I ZAPOZNAĆ SIĘ Z PRACĄ OSÓB PRACUJĄCYCH W BANKU. PODCZAS WYCIECZKI DZIECI DOWIEDZIAŁY SIĘ JAK OSZCZĘDZAĆ I ZARABIAĆ PIENIĄDZE.

3
1