1

Paliwo dla mózgu, czyli co jeść, aby zwiększyć tempo zapamiętywania i uczenia się?
Dobrze odżywiony mózg pracuje szybciej i sprawniej. Gdy jesteśmy głodni trudno utrzymać koncentrację - mózg daje znać, że brakuje mu paliwa. Nie wystarczy jednak zjeść czegokolwiek, aby umysł pracował na wysokich obrotach.
7
Blog SKO

SKO Wójcin

SKO Wójcin

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Wójcinie. Może coś więcej o nas! Szkoła nasza położona jest na południu województwa łódzkiego. Choć jest to mała szkółka, to posiadamy dużo chęci do podejmowania różnorodnych zadań, wspierają nas w tych przedsięwzięciach nasi wychowawcy. Organizujemy różne akcje charytatywne, ekologiczne uczymy się przedsiębiorczości poprzez udział konkursach, a zwłaszcza uczymy się oszczędzać w SKO. Zapraszamy na naszą szkolną stronę. Prosimy o głosy!

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAJEK I BAŚNI

Baśń to elementarz, z którego dziecko uczy się czytać we własnym umyśle, elementarz napisany w języku obrazów. Jest to jedyny język, dzięki któremu możemy zrozumieć siebie i innych, zanim dojrzejemy intelektualnie. Bruno Bettelheim

1

O, jak było miło i wesoło!

Karnawał to czas radości i zabawy. Tak więc miło i bardzo wesoło spędziliśmy niedzielne popołudnie na wspólnych zabawach z koleżankami i kolegami naszej szkoły.

1

„Egzamin z bezpieczeństwa Tygrysa Benjamina”.

29 stycznia gościliśmy aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem pt. „Egzamin z bezpieczeństwa Tygrysa Benjamina”.

0

ŚWIĘTO BABCI DZIADKA

22 stycznia 2016 roku w Centrum Wsi Wójcin i Andrzejów odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III wyrażali swoją miłość i wdzięczność swoim babciom i dziadkom, poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek i taniec.

3

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu"

0
1