1

Światowy Dzień Ochrony Środowiska
Wszyscy jesteśmy ReGeneracją!
13
Blog SKO

SKO Wójcin

SKO Wójcin

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Wójcinie. Może coś więcej o nas! Szkoła nasza położona jest na południu województwa łódzkiego. Choć jest to mała szkółka, to posiadamy dużo chęci do podejmowania różnorodnych zadań, wspierają nas w tych przedsięwzięciach nasi wychowawcy. Organizujemy różne akcje charytatywne, ekologiczne uczymy się przedsiębiorczości poprzez udział konkursach, a zwłaszcza uczymy się oszczędzać w SKO. Zapraszamy na naszą szkolną stronę. Prosimy o głosy!

DLA TYCH KTÓRZY ODESZLI

Dla tych którzy odeszli w nieznany świat, płomień na wietrze kołysze wiatr. Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem i niebo jesienne u góry.

2

POMÓŻMY IM!!!

Zbliża się zima, czas pomyśleć o pomocy tym, którzy jej będą potrzebowali. Ptaki i zwierzęta to nasi serdeczni przyjaciele. Zbierajcie różne nasionka, kasztany i żołędzie i inne produkty abyśmy mieli dla nich karmę, gdy nadejdzie sroga zima.

0

ZNALEZIONY GROSIK!!!

Kontynuujemy rozpoczęta w ubiegłym roku akcję "Znaleziony grosik"

0

Dzień Chłopca

Pół jabłuszka, pół cytryny, Słodkie usta u dziewczyny. Gdy je chłopiec pocałuje, To się miesiąc oblizuje.

0

ToRnIsTeR PeŁeN UśMiEcHu

Nasza szkoła włączyła się w akcję proponowaną przez Caritas nazwaną „Wesoły Tornister”. Uczniowie i dorośli w miesiącu wrześniu zbierali do specjalnego pojemnika różnorodne przybory, zeszyty i inne akcesoria. Tą akcją chcieliśmy pomóc dzieciom z najuboższych rodzin naszej wsi. Dziękujemy wszystkim

1

PASOWANIE NA PIERWSZAKA

Piątek 9 października był szczególnym dniem dla dzieci z klasy I. Tego dnia w odświętnych, specjalnie przygotowanych strojach złożyły uroczyste ślubowanie po którym pani Dyrektor dokonała pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Wójcinie.

3

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 28.09.2015 r. przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Sprzątania Świata ph. „Wyprawa - poprawa” . Była to praktyczna lekcja ekologii, która uświadomiła wszystkim jaką rolę odgrywamy w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

0

ODBLASKOWE PIERWSZAKI

Bezpieczeństwo najmłodszych to ważne zadanie dla szkoły. Organizujemy spotkania z policjantami, najmłodsi uczestniczą w różnorodnych pogadankach.

1

WITAJ SZKOŁO NA WESOŁO!!!

... I nowa bije już godzina, Nowy rok szkolny się zaczyna Już czeka szkoła i koledzy, I w książkach zasób nowej wiedzy…” Jan Brzechwa

2
1