1

Czy Twoi bliscy rozwiązali już „Test wiedzy SKO”?
Zaproś rodzinę do rywalizacji na wiedzę!
0
Blog SKO

SKO - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie

SKO - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie

Witamy na naszym blogu SKO. Zapraszamy do częstego odwiedzania.

Zdrowie jest najważniejsze

W maju uczniowie naszej szkoły otrzymali po raz kolejny dużą porcję witamin w postaci zdrowych kanapek z twarogiem. Celem akcji było zachęcenie wszystkich uczniów naszej szkoły do spożywania wartościowych posiłków, pełnych ważnych witamin dla prawidłowego rozwoju.

35

Nagroda w konkursie "SKO BLOG MIESIĄCA" już w naszej szkole

Dotarła do naszej szkoły nagroda związana z tytułem "SKO BLOG MIESIĄCA", którą nasza Szkolna Kasa Oszczędności otrzymała za wpisy zamieszczone na Blogu SKO w lutym 2013r. Nagrodą jest laptop Lenovo i gadżety PKO BP.

9

Plakaty zachęcające do oszczędzania

Uczniowie klas szóstych przygotowując się do różnych konkursów i turniejów bankowych od wielu lat wykonują piękne plakaty zachęcające do oszczędzania. Uczniowie zawsze wykazują się niezwykłą pomysłowością. Najciekawsze plakaty eksponowane są w holu szkoły i podziwiane przez uczniów, nauczycieli, a t ...

15

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy

10 maja 2013 r. wszyscy uczniowie klas trzecich przeszli szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pracownicy obsługi medycznej karetki pogotowia.Celem szkolenia było przekazanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiej ...

28

Koło Mały Bankowiec – „Zabawa w sklep”

Cykl zajęć "Zakupy w sklepie" to doskonały sposób na ukształtowanie, utrwalenie i udoskonalenie umiejętności wykonywania obliczeń pieniężnych poprzez zabawę.

13

Wycieczka autokarowa do Trójmiasta

W dniach 15,16,17 kwietnia klasy 4 b i 4 c wraz z p. Bożeną Raiter i p. Iwoną Kaniecką wyruszyły na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Wycieczkę planowali już we wrześniu. Część uczniów skorzystała z oferty szkolnego SKO i systematycznie gromadziła pieniądze na swoim koncie. W kwietniu mogli wspo ...

4

Młodzież zapobiega pożarom

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.

7

Bieg po zdrowie

24.04.2013r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs prozdrowotny pod hasłem BIEG PO ZDROWIE. W konkursie uczestniczyły 4-osobowe drużyny z klas trzecich. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z zakresu edukacji zdrowotnej i ocena sprawności fizycznej uczestników.

3

Sadzenie drzewek na terenie szkoły

22 kwietnia 2013r. zostało posadzone drzewko przez uczniów klasy VI b i VI d w obecności pana dyrektora Leszka Pawłowskiego i pani Moniki Pienty-Rajtar - opiekuna konkursu. Drzewko to jest nagrodą dla szkoły za zajęcie II miejsca w konkursie o parkach narodowych.

2
1