1

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
8
Blog SKO

SKO - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie

SKO - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie

Witamy na naszym blogu SKO. Zapraszamy do częstego odwiedzania.

Wielkanocne obyczaje wszyscy dobrze znamy

Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych "Wielkanocne obyczaje" przygotowały dzieci z klasy I d. Celem przedstawienia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Dzieci występowały aż trzy razy: dla dzieci z grup „0”, uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz dla rodziców.

9

Wielkanocne kiermasze

14 i 15 kwietnia zostały zorganizowane w naszej szkole kiermasze wielkanocne. Wszystkie sprzedawane na kiermaszach rzeczy wykonywali własnoręcznie rodzice oraz uczniowie.

1

Zuchy na trasie WIOSENNEGO RAJDU

29 marca nasza gromada zuchowa „LEŚNE POGOTOWIE” brała udział w rajdzie wiosennym, który odbył się w Pszczewie. Wszystkie zuchy spisały się doskonale. Dzielnie przeszli sześciokilometrową trasę wykonując po drodze trudne zadania. Humory wszystkim dopisywały, a wiosenna pogoda sprawiła, że rajd był n ...

3

Uczymy się czytać etykiety produktów

25 marca uczniowie klasy I d uczyli się czytać etykiety na różnych produktach. Celem zajęć było nabycie przez uczniów umiejętności odczytywania etykiet na produktach spożywczych, wyrobienie umiejętności krytycznej oceny w stosunku do reklam oraz zdobycie przez dzieci większej świadomości w zakresie ...

6

Co słychać u SKO-wiczów w marcu?

Wiosną zaoszczędzone kwoty rosną! Uczniowie oszczędzający w SKO zgromadzili 88 785zł, z czegona konta internetowe wpłynęło 42 000zł.

1
1