Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem elektrycznym
Dom to miejsce, w którym dziecko zazwyczaj czuje się najbezpieczniej. Mimo to gdy przychodzi moment pozostania w nim bez opieki rodziców, może być również miejscem, w którym kryje się wiele zagrożeń. Detergenty, lekarstwa, ostre przedmioty, gorący napój, śliska podłoga, zagrażania związane awariami urządzeń elektrycznych – źródeł wypadków jest wiele. Najważniejsze w takich sytuacjach jest to, aby przygotować dziecko do samodzielnego pobytu w domu i właściwego reagowania na potencjalne i realne zagrożenia. Podpowiadamy, na co wtedy zwrócić uwagę.
W dniu 12 i 14.11.2024 r. uczniowie klasy 8 na lekcji fizyki, realizując temat „Użytkowanie energii elektrycznej” szczegółowo zostali zapoznali zagadnieniem - Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem elektrycznym.
Działanie to jest skutkiem działania, które jest skutkiem działania prądu, które są jego skutkiem dla organizmu człowieka. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenie w przypadku wystąpienia, takie jak korzystanie z urządzeń użytkowych lub kontakt z następstwami Szczegółowo omówiono z czego składa się domowa instalacja elektryczna, wpływ prądu elektrycznego na organizmy żywe, objawy porażenia prądem elektrycznym, pierwszą pomoc. Uczniowie na fantomach przećiczyli resuscytację krążeniowo-oddechowąNa podsumowanie zajęć uczniowie przygotowali prezentację multimedialną.