14.05.2019

Święto Polskiej Niezapominajki

Rokrocznie w Publicznej Szkole Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiaku organizowane jest Święto Polskiej Niezapominajki. W tym roku odbyła się już 10 edycja tego święta, które przypada na 15 maja. Święto zapoczątkował w 2002 r. pan Andrzej Zalewski, redaktor prowadzący EKORADIO w pierwszym programie Polskiego Radia. 

 

Głównym celem Święta Polskiej Niezapominajki jest promowanie działań na rzecz ochrony środowiska, przypomnienie o pięknie otaczającego świata przyrody i różnorodności biologicznej w Polsce. Motywem przewodnim tegorocznego święta obchodzonego w Warmiaku był dzięcioł. 

 

Pierwszym punktem programu był montaż słowo-muzyczny. Uczniowie opowiedzieli ciekawostki z życia dzięcioła oraz zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło również elementów kultury kurpiowskiej bliskiej sercom całej społeczności szkoły w Warmiaku. 

img

W związku z tegoroczną tematyką święta, zorganizowany został międzyszkolny konkurs plastyczny pt. “Dzięcioł - lekarz drzew”. Laureaci konkursu plastycznego otrzymali nagrody rzeczowe. Prace wszystkich uczestników konkursu zostały wyeksponowane na wystawie na szkolnym korytarzu.

 img

Następnym punktem spotkania były prelekcje tematyczne. Zajęcia odbywały się w trzech grupach, każde o innej tematyce:

- "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" - spotkanie z uczniami przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, pana Mirosława Augustyniaka, 

img

- "Funkcjonowanie banku" oraz "Rodzaje rachunków bankowych" - zajęcia prowadziła Dyrektor PKO BP w Kadzidle, pani Alina Sadłowska, 

img

img

img

- "Dzięcioł - lekarz drzew" - zajęcia prowadził pan Paweł Wysmułek, leśniczy wsi Warmiak.

img

Kolejnym elementem święta była loteria SKO przeprowadzona przez panią Dyrektor Oddziału PKO BP w Kadzidle oraz opiekuna SKO, panią Małgorzatę Kaczmarczyk. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w losowaniu, w którym nagrody ufundowane zostały przez PKO BP oraz SKO w Warmiaku. Szczęśliwe kupony wytypowały wielu zwycięzców, jednak aby otrzymać nagrodę należało udzielić właściwej odpowiedzi na pytania dotyczące bankowości i ekonomii. Rozdane zostały plecaki, teczki, worki, piórniki i inne gadżety z motywem SKO.

imgimg

Równie ważnym punktem całej uroczystości był konkurs dotyczący zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowany przez pana Mirosława Augustyniaka, przedstawiciela WORD w Ostrołęce. Nagroda główna konkursu – ROWER – powędrował do Michała Kosiewskiego z kl. VIII SP w Pełtach. 

img

Humory dopisywały wszystkim uczestnikom uroczystości. Pomimo chłodnych warunków pogodowych wszyscy wracali do domów uśmiechnięci. Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej SIGiE w Warmiaku ma nadzieję, że Święto Polskiej Niezapominajki będzie organizowane jeszcze przez wiele lat.

 

2
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 14
  • 2
Komentarze