Coś dla ducha
jedziemy do teatru.
Teatr Współczesny w Krakowie przedstawia poruszającą historię o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości.
Kanwę akcji scenicznej interpretacji kultowej powieści Ferenca Molnára stanowi spór o tytułowy plac. Wraz z rozwojem akcji widz poznaje perypetie grupy chłopców walczących po obu stronach barykady. Zanurza się wraz z nimi w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczy w dręczących ich rozterkach i wyborach. Kluczowym wątkiem, zarówno literackiego pierwowzoru, jak i teatralnej adaptacji, jest postać Erna Nemeczka, chłopca, który w obronie własnych przekonań poświęca to co dlań najcenniejsze - życie.
Plac Broni staje się, za sprawą teatralnych zabiegów, mityczną krainą, w której króluje dziecięca wyobraźnia, a sama walka chłopców o skrawek przestrzeni, na rogu ulic Marii i Pawła, przeobraża się w istocie nie tylko w walkę o miejsce zabaw, symbolizujące „małą ojczyznę”, ale i o wyznawane wartości – takie jak przyjaźń, honor czy lojalność wobec przyjaciół - czy wreszcie o samych siebie.
13 grudnia klasy IV, V i VI pojechały do Złotoryi na przedstawienie pt.: "CHŁOPCY Z PLACU BRONI". Sztuka bardzo się wszystkim podobała.
Jedziemy