29.04.2025

Wielka Księga Działań Ekologicznych SP3 - prace uczniów

Uczniowie „Trójki” pokazali, że dbanie o planetę może być kreatywne i pełne pasji! Szycie eko-maskotek, sprzedaż używanych ubrań, jazda na rowerze eko-kurczaki i wiele innych pomysłów trafi do naszej „Wielkiej księgi działań ekologicznych”. Sprawdź, jak młodzi ekolodzy zmieniają świat na lepsze!

 

Ekologiczne inspiracje uczniów „Trójki”

– konkurs na pomysły do

„Wielkiej księgi działań ekologicznych”

 

W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się niezwykły konkurs, którego celem było zebranie najlepszych pomysłów na działania proekologiczne. Inicjatywa ta przyczyni się do stworzenia „Wielkiej księgi działań ekologicznych” – wyjątkowego zbioru pomysłów na to, jak dbać o naszą planetę na co dzień. Kreatywność uczniów przerosła oczekiwania organizatorów!

 

Wśród tradycyjnych i dobrze znanych działań, takich jak sortowanie i segregowanie odpadów, pojawiło się wiele oryginalnych i inspirujących inicjatyw. Uczniowie zaproponowali m.in. szycie eko-maskotek z resztek materiałów, co pozwala nie tylko dać drugie życie niepotrzebnym tkaninom, ale także rozwijać zdolności manualne i kreatywność. Powstały zabawki były później przekazywane na szkolne kiermasze lub na cele charytatywne.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pomysły związane z organizacją wyprzedaży używanych ubrań. Dzięki takim wydarzeniom nie tylko ograniczamy konsumpcjonizm i produkcję nowych rzeczy, ale także uczymy się odpowiedzialności za środowisko i wspieramy ideę gospodarki obiegu zamkniętego.

 

Innym wartym uwagi pomysłem była promocja jazdy na rowerze jako alternatywy dla samochodu. Uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do wyboru ekologicznych środków transportu, a niektórzy zaproponowali nawet organizację szkolnych „rowerowych piątków”, podczas których cała społeczność szkolna przyjeżdżałaby na lekcje rowerami.

 

Wszystkie prace uczniów zostaną zebrane w specjalnej publikacji – „Wielkiej księdze działań ekologicznych” – która będzie nie tylko inspiracją dla innych, ale też trwałym świadectwem zaangażowania młodych ludzi w ochronę środowiska.

 

Inicjatywa pokazała, że młode pokolenie rozumie wagę ekologii i ma ogromny potencjał, by wprowadzać realne zmiany. Z pewnością wiele z zaproponowanych działań znajdzie zastosowanie nie tylko w szkole, ale i w codziennym życiu uczniów oraz ich rodzin.

 

 

Marysia i Lila:

img

Hania i Zuzia:

imgimgimg

 Iga:img

Magda i Zuzia:

img

Maja, Krzysztof i Lura:

img

Hania i Michasia:

img

Lena:

img

Dominik i Marcin:

img

Kornel:

img

Weronika:

img

Nadia:

img

Iza, Liliana i Anastazja:

img

Anhelika i Erika:

img

img

 Kazik:

img

Łucja i Carmen:

img

 Hania:img

imgimg

 Julian,Róża, Nadine i Maja:

img

Laura, Staś i Hania:

img

Szymon, Nadia, Lena i Jagoda:

img

Zosia, Zuzia i Pola:

img

18
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 12
  • 5
Komentarze