05.03.2013

Rozwiąż zadania

Konkurs matematyczny dla uczniów klas I - III

Do 15 marca trwa konkurs matematyczny przeznaczony dla uczniów z klas I - III.

Zadania rozwiązujecie w domu. Swoją pracę - rozwiązania zadań- zapisujecie na kartkach i przynosicie do szkoły- oddajecie opiekunkom SKO. Osoby, które poprawnie rozwiązały wszystkie zadania będą uczestniczyły w losowaniu nagród.

matematyka.jpgP O W O D Z E N I A  !!!copy_of_matematyka.jpg

 

Zadanie1.

Jakimi monetami wypłacisz ?

28 zł

………………………………………………………..

 

Zadanie2.

Zosia miała 30 zł. Kupiła książkę za 12 zł i długopis za 5 zł. Ile reszty otrzymała Zosia?

 

Zadanie3.

Na planszy leżą monety. Ile monet należy usunąć z planszy, aby w każdym wierszu i w każdej kolumnie były dokładnie dwie monety?

A) 0                  B) 1                 C) 2        D) 3         E) 4

 

copy2_of_tabela.bmp

Zadanie 4.

Zuzia kupiła 4 drożdżówki, a Maja 6 czekoladowych ciasteczek. Każda zapłaciła tyle samo. Łącznie ich słodkości kosztowały 24 zł. Ile złotych kosztowało jedno czekoladowe ciastko?

A) 1 zł               B) 2 zł             C) 4 zł              D) 6 zł               E) 12 zł

 

Zadanie 5.

Uczniowie kupili na biwak 3 jednakowe bochenki chleba. Zapłacili za nie razem 6 zł. Po namyśle postanowili dokupić jeszcze 2 takie same bochenki. Uczniowie będą musieli jeszcze dopłacić

 

A)10 zł             B) 2 zł                 C) 6 zł               D) 4 zł                 E) 5 zł

 

Zadanie 6.

Na zawody w skokach narciarskich wybrało się 11 osób. Wśród nich było sześciu dorosłych, pozostałe osoby to dzieci. Na podstawie cennika oblicz, ile złotych łącznie zapłacą uczestnicy za bilety wstępu na zawody.

 

copy_of_tabela.bmp

Zadanie 7.

Korzystając z informacji w ramce, podkreśl właściwe odpowiedzi.

tabela.bmp

1.) Za zupę grzybową i kotlet mielony trzeba zapłacić:

 

A) 6 zł 75 gr                B) 7 zł 10 gr                  C) 7 zł 20 gr                 D) 7 zł 15 gr

 

2.) Zupa pomidorowa z makaronem droższa jest od pomidorowej z ryżem o:

 

A) 5 gr                          B) 15 gr                        C ) 1 gr                     D) 1 zł 50 gr

 

3.) Janek ma 10 zł. Chciałby kupić pyzy z mięsem i barszcz czerwony. Zatem:

 

A)  zabraknie mu 50 gr.

B)  wystarczy mu jeszcze na naleśniki z kapustą.

C)  zostanie mu jeszcze 3 zł 50 gr.

D)  Żadne z powyższych zdań nie jest prawdziwe.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

matematyka2.jpgRozwiązałaś???? liczydo.jpgRozwiązałeś??? copy_of_matematyka2.jpg


4
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 9
  • 18
Komentarze