1 2 3 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
10
Blog SKO

SKO- Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Lejkowie

SKO- Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Lejkowie

Nasza szkoła to niewielka placówka położona w gminie Malechowo w powiecie sławnieńskim. W naszej szkole organizujemy dużo imprez zarówno okolicznościowych jak i sportowych. Mimo że nie jesteśmy szkołą sportową możemy pochwalić się wieloma sukcesami sportowymi zarówno w piłce nożnej jak i innych dyscyplinach. Nasz szkoła jest po prostu SUPER:)

LALECZKI DLA AFRYKI

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im K. Górskiego w Lejkowie szyją laleczki na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla rówieśników z Sudanu Południowego, jednego z najbiedniejszych krajów nie tylko na Czarnym Lądzie. Już trzeci raz z kolei szkoła przeprowadza projekt UNICEF-u „ Wsz ...

5

OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Iglaste drzewko od dawna jest symbolem życia i odradzania się, ale nie tylko sama choinka ma swoje korzenie w tradycji ludowej. Również ozdoby choinkowe mają swoją symbolikę: • Anioły mają chronić i opiekować się domownikami • Łańcuchy to symbol wzmacniania rodzinnych więzi • Dzwoneczki niosą dob ...

0

DOKARMIAMY PTAKI

Uczniowie SP im. K. Górskiego w Lejkowie rozpoczęli dokarmianie ptaków. Każda klasa, od pięciolatków do szóstoklasistów, ma przydzielone karmniki, które znajdują się na terenie szkoły. Na początku wyłożyliśmy niewielką ilość pożywienia, ponieważ przed nadejściem mrozu i opadów śniegu ptaki są w st ...

0

SPOTKANIE Z MUNDUREM I MILITARIAMI

Dla najmłodszych uczniów kl. ,,0'' i pierwszaków czekało bliskie spotkanie z mundurem i militariami. Pan Robert pokazał im kolekcję militariów: historycznych wozów bojowych, samolotów, okrętów wojennych ołowianych żołnierzyków, repliki broni, medali, krzyży i innych odznaczeń. Sam ubrany w mundur wo ...

2

PLENER MALARSKI

W ramach Szóstych Dni Różnorodności Biologicznej oraz całorocznej kampanii „ Lasy Państwowe zapraszamy” 23 września 2014 r. odbył się plener malarski pod hasłem „ Barwy jesieni”. Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Lejkowie, tym razem z klasy I , IV oraz V uczestniczyli w ...

0

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dobiegła końca zbiórka elektrośmieci ogłoszona wśród społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Lejkowie. Miło nam poinformować, iż udało się zebrać i przekazać do recyklingu 1200 kg sprzętu elektrycznego i elektronicznego ! Jesienna zbiórka zorganizowana została w ramach akcji ...

0

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA GRZESIA KRÓLAKA

Rozpoczynamy kolejną akcje zbierania plastikowych nakrętek dla Grzesia. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tej akcji. Plastikowe nakrętki przynosimy do Pani Lidii Seweryn.

2

Rozpoczęcie roku szkonego 2014/2015

Dnia 1 września 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła msza święta przeprowadzona przez księdza doktora Józefa Turkiela, który życzył wszystkim dzieciom, rodzicom nauczycielom i pracownikom szkoły ow ...

1

Jesienne nastroje

Dnia 24.10.2013 roku oddziały przedszkolne 5 i 6-cio latków ze Szkoły Podstwowej im. Kazimierza Górskiego w Lejkowie wzieły udział w przeglądzie artystycznym przedszkoli pt. "Jesienne nastroje", który odbył się w Domu Kultury w Polanowie. Przedszkolaki z naszej szkoły zaśpiewały piosnkę "Znaki jesie ...

1

SPRZĄTANIE ŚWIATA:)

30 września 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego, została zorganizowana przez panią Ewelinę Krawczuk akademia z okazji światowej akcji "Sprzątanie świata". Idee Dnia Ziemi wyjaśniła uczennica klasy VI Zuzanna Kędziora, a rys historyczny przedstawiła uczennica kl. V Martyna Narkowic ...

1
1 2 3 następna ostatnia