1 2 3 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
10
Blog SKO

SKO - SP141 Łódź

SKO - SP141 Łódź

Cześć wszystkim SKO – wiczom! Przyłączamy się do dużej grupy tych, co lubią i popierają planowanie oszczędzanie. Jesteśmy niewielką, ale jakże fajną szkołą z Łodzi, po prostu "Perełka" Dzieje się u nas wiele ciekawych rzeczy, o których chcielibyśmy Wam opowiedzieć. Wiersz napisany przez jedną z naszych uczennic w pełni oddaje charakter i klimat panujący w naszej szkole.

Na co zbieramy pieniądze?

Ideą Szkolnych Kas Oszczędności jest przede wszystkim zachęcenie dzieci do oszczędzania pieniędzy na określone, wymarzone cele. A Wy jakie macie pomysły? Może niektóre nas zaskoczą. Piszcie.

12

Dzień Spódnicy

Ostatnio w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Spódnicy. Wielu uczniów ( nie tylko dziewczynki i panie) założyło w tym dniu spódnice chcąc podkreślić taki styl ubierania przez płeć piękną, czy tez po prostu " dla śmiechu ". Niektórzy nie chcieli dołączyć się do tej zabawy. A co Wy sądzicie na ten tem ...

2

Ślubowanie klas pierwszych

Rozpoczęcie roku już miesiąc za nami. Chyba najbardziej przeżywali je nasi pierwszoklasiści. Na wielu buziach widać było lekką niepewność, ale i zaciekawienie.Właśnie odbyło się Ślubowanie. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna.Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Już niedługo krótki fotorep ...

2

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty. Witamy nowych uczniów w naszej szkole. Mamy aż trzy pierwsze klasy. Tak się zdarzyło dopiero drugi raz w historii naszej szkoły. Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego.

0

Wspieramy dzieci z hospicjum

15 kwietnia wzięliśmy udział w akcji wspierania chorych dzieci z hospicjum. Wszystkie klasy z naszej szkoły odwiedziły Gimnazjum nr 36 w Łodzi, które zorganizowało aukcję zabawek. Większość z nas kupiła chociaż jedną zabawkę, a niektórzy nawet kilka lub kilkanaście.

12

Dzień Szkoły

11 kwietnia świętowaliśmy Dzień Szkoły. Wszyscy uczniowie byli podzieleni na grupy, w których znaleźli się uczniowie od klasy "0" do szóstej. Każda z grup miała do wykonania szereg ciekawych zadań od rozwiązywania ekologicznych zadań matematycznych do pisania listu dla przyszłych uczniów naszej szko ...

1

Wyniki konkursu

Zwyciężczynią konkursu na najpiękniej pokolorowaną gazetkę Kleksikowe wiadomości poświęconą SKo została Amelka Wojakowska z kl III. Gratulujemy.

5

Wiosna

Nareszcie przyszła wiosna. Żyrafka Lokatka ma uśmiech na twarzy, bo słońce coraz mocniej przygrzewa. My się też cieszymy, że już jest cieplej i bliżej do wakacji. Wysyłamy w Polskę wiosenne pozdrowienia dla wszystkich lubiących Szkolne Blogi.

5

Rusz głową...

Jeżeli chcecie poćwiczyć szare komórki to proponujemy Wam rozwiązanie zadania matematycznego: Żyrafka Lokatka poszła do PKO, aby wypłacić swoje oszczędności zbierane na zakup roweru. W kasie otrzymała: 2 banknoty stuzłotowe, 5 banknotów po 50 zł, 4 pięciozłotówki, kilka dwuzłotówek i 12 złotówek. R ...

2

KONKURS

Oto kolejne pytanie konkursowe: Dlaczego jako środek płatniczy zaczęto stosować pieniądz papierowy i w którym kraju się pojawił jako pierwszy? Czekamy na odpowiedzi - sala nr 5 (odpowiedzi piszemy na kartkach).

1
1 2 3 następna ostatnia