16.10.2024
Tydzień głośnego czytania
Żyrafka zaczytana

Tydzień głośnego czytania w klasie 1.
Uczniowie klasy 1 zapoznali się z serią książek ze swojej klasowej biblioteczki - Świat emocji, opowiadającą w zabawny sposób przygody i przeżycia głównych bohaterów Ksawerego i Martynki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oraz bardzo chętnie oglądały piękne i barwne ilustracje w książeczkach.

W ramach Tygodnia Głośnego Czytania w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Winiarską - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Żmigrodzie.

Spotkanie autorskie z Panią Danutą Welcer
W ramach Tygodnia Głośnego Czytania gościliśmy w naszej szkole regionalną poetkę- panią Danutę Welcer. Podczas spotkania pani dyrektor, nauczyciele i uczniowie odczytali wiersze poetki, a także rozmawiali o ich tematyce, przesłaniu oraz ponadczasowym charakterze. Następnie pani Danuta Welcer odczytała kilka utworów ze swojego nowego tomiku, który właśnie czeka na publikację. Dedykację muzyczną dla naszego gościa wyśpiewała na koniec Weronika Urban.
Serdecznie dziękujemy pani Danuta Welcer za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i prawdziwą poetycką atmosferę.


4
4
Brawa dla WAS i pozdrowienia.
Dziękujemy i pozdrawiamy
Interpretacja wierszy przez naszych uczniów i nauczycieli była równie interesująca
Byliśmy zachwyceni pięknymi wierszami Pani Danuty