1 2 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
10
Blog SKO

SKO SP GRABOWO

SKO SP GRABOWO

Apel Wielkanocny

Przed świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się apel poświęcony zbawczym wydarzeniom Wielkiej Nocy. Krzyż i ustawione wokół znicze podkreślały powagę i wprowadziły nas w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

1

Rambit Wielkanocny

W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się kolejny rambit. Każda klasa przygotowała 5 różnych kartek wielkanocnych. Z przyniesionych wcześniej materiałów powstały pisanki oraz kurczaczki. Owoce i warzywa miały twarze. Nie zabrakło również rozmaitych konkurencji sportowy.

1

oszczędzamy, zbieramy i pomagamy

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Klub Obrońców Planety - Wielka zbiórka płyt CD/DVD. Celem akcji jest zbieranie płyt CD i DVD. Ważne jest, aby płyta, którą i tak miałbyś wyrzucić do śmietnika trafiła do punktu zbiórki.W ten sposób pomagamy oczyścić naszą planetę.

1

Rambit świąteczny

Dnia 22 grudnia odbył się kolejny rambit. Klasy solidnie się przygotowały. Na każdym stoliku było widać szopkę bożonarodzeniową i bogato ozdobione stroiki świąteczne. Nie zabrakło ciekawych ozdób choinkowych i kolęd, nawet w stylu hip hop. Był też krótki pokaz jasełek misyjnych.

0

LISTONOSZ U DZIECI

Listonosz z przyjemnością opowiedział o swojej ciężkiej pracy małym dzieciom , które dopiero uczą się zawodów . Dzieci zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowe i znaki rozpoznawcze. Gość przybliżył dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat.

0

ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Aids . Z tej okazji uczniowie przedstawili krótką scenkę, której celem było uświadomienie młodzieży zagrożenia związanego z chorobą AIDS. Zwrócili uwagę na sposoby zakażenia wirusem HIV i zapobiegania AIDS.

0

Dzień Niepodległości

Polska była przez 123 lata w niewoli. ,,11 listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił. I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości, ten dzień na zawsze, dla Polaka pozostał Dniem Niepodległości''. Przypomnieliśmy o tym 10 listopada na wspólnym apelu.

7

Rambit patriotyczny 2015

Kolejny rok zmagań rambitowych. Pierwszy rambit - patriotyczny. Rozwiązywaliśmy testy na temat Polski, jej historii, flagi, hymnu, godła. Mogliśmy też popisać się znajomością słów hymnu (wszystkie zwrotki). Prawdziwi z nas patrioci!!!!

1

W Czerwonym Dworze

9 X uczniowie z wychowawcami udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Czerwony Dwór. Celem wyprawy było poznanie siedziby nadleśnictwa oraz podziwianie piękna przyrody w jesiennej szacie. Dzieci podziwiały szkółkę leśną, miały spacer ścieżką eduk, mogły wdychać świeże powietrze.Były i inne atrakcje..

2
1 2 następna ostatnia