1


SKO SP 31 Dąbrowa Górnicza

SKO SP 31 Dąbrowa Górnicza

Witam serdecznie koleżanki i kolegów – Opiekunów SKO, którzy już tutaj zaistnieli oraz wszystkich, którzy odwiedzą nasz blog. Idąc z duchem czasu będę zamieszczać newsy dotyczące oszczędzania i szeroko pojętej przedsiębiorczości w szkole. Jednocześnie myślę, że jest to dobry pomysł i poniekąd wymiana doświadczeń, super! Zachęcamy do częstego odwiedzania naszego bloga. Dziękujemy za oddane głosy. Pozdrawiam . Elzbieta Leżała - Opiekun SKO.

Lekcja w 6B

O rodzimej walucie wiemy bardzo dużo, wiadomo. A waluta w innych krajach jak się ma:) Czy je znamy?

9

Hip, hip, hura! Już wiosna!

Pierwszy dzień wiosny! Na ten moment czekaliśmy długie zimowe miesiące. Wkrótce do życia obudzi się przyroda, w TV podali, że do Polski już wróciły bociany, a w parkach pojawi się lada moment zieleń, kwiaty i mnóstwo uśmiechniętych osób. ..

21

Kiedy zaczyna się wiosna?

Dziś pierwszy dzień wiosny! 20 marca o godzinie 17.15. rozpoczęła się astronomiczna wiosna! Wszystko przez równonoc wiosenną! Od 20 marca na półkuli północnej Słońce przechodzi przez punkt Barana. Od tego momentu biegun północny przez kolejne pół roku będzie bliżej Słońca niż biegu południowy.

5

Mamy laureatów...!!!

W ostatnich dniach odbyła się XXI edycja Miejskiego Konkursu "MOJE MIASTO". Jest to konkurs trzecioklasistów. Okazało się, że wiemy bardzo dużo o swoim mieście...gdyż wygraliśmy ten konkurs, zdobywając I MIEJSCE!!

3

Święto Liczby Pi !

Gdzie jest pi? Znajdujemy tę liczbę, co dość oczywiste, we wzorach na obwód koła (2*pi*r), pole koła (pi*r^2), a także pola i objętości tzw. brył brył obrotowych, czyli kuli, walca i stożka. W szkole uczymy się, że pi to stosunek obwodu koła do jego średnicy. Ale skąd się bierze to, że jest to ...

19

Życzenia na Dzień Kobiet :))

Marzec wyjął grosik srebrny, Teraz będzie mu potrzebny. Do kwiaciarni marzec pobiegł, Kupić bukiet na Dzień kobiet.

5
1