1

Pytanie na Szkolnych Blogach
Z okazji Dnia Dziecka :)
22
Blog SKO

SKO SP 31 Dąbrowa Górnicza

SKO SP 31 Dąbrowa Górnicza

Witam serdecznie koleżanki i kolegów – Opiekunów SKO, którzy już tutaj zaistnieli oraz wszystkich, którzy odwiedzą nasz blog. Idąc z duchem czasu będę zamieszczać newsy dotyczące oszczędzania i szeroko pojętej przedsiębiorczości w szkole. Jednocześnie myślę, że jest to dobry pomysł i poniekąd wymiana doświadczeń, super! Zachęcamy do częstego odwiedzania naszego bloga. Dziękujemy za oddane głosy. Pozdrawiam . Elzbieta Leżała - Opiekun SKO.

Oddawajcie swoje głosy!

Wiecie co jest najważniejsze? Bezpieczeństwo! Tym razem mówimy o bezpieczeństwie na drodze. Klasa 2a przystąpiła do konkursu "Zwierzak za kierownicą". Tegoroczna edycja jest III., a honorowy patronat nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Prace konkursowe będzie oceniać z ...

10

Gratulacje !

Bartek Szkoc, Zosia Pawlikowska i Kinga Czech z klasy 2a pokonali łamigłówkę! Cieszy mnie ten fakt. Wszyscy troje daliście prawidłowe rozwiązania. (Może łamigłówka była zbyt łatwa:*) Jesteście po prostu Mistrzami łamigłówek, oby tak dalej.!

2

DLA TĘGIEJ GŁÓWKI WIOSENNE ŁAMIGŁÓWKI!

Wracamy do naszych małych zmagań matematyczno- ekonomiczno - bankowych. Już widzę pierwszych uczestników zabawy. Zapraszam Zosię i Kingę, które mają wyrobione zdanie o reklamie, po upominki - na dobry początek :-) A dzisiaj proponuję zadanie troszkę trudniejsze, taką łamigłówkę. Na rozwiązanie czek ...

8

World Water Day , czyli Światowy Dzień Wody.

Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca. Powodem ustalenia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Jak oszczędzać i chronić wodę?

1

Siła reklamy.

To kolejny temat naszych dyskusji. Reklama może nas uwieść, poprowadzić do sklepu, zachwycić produktem. Ale co? Grunt, to zachować zdrowy rozsądek. Choć czasami nie jest łatwo.

2

Skąd w domu biorą się pieniądze?

Na takie pytania odpowiadali w tym tygodniu uczniowie klas drugich: 2a 2b i 2c. Lekcje małej ekonomii często mamy. Przy okazji powtórka ze znajomości monet i banknotów.

2

XV edycja "Szóstoklasista - Ekonomista"

Od kilkunastu lat o tej porze organizujemy miejskie zmagania szóstoklasistów. Uczestnicy rozwiązują zadania z zakresu matematyki, ekonomii i bankowości. Sponsorem nagród dla lareatów był bank PKOBP oraz Urząd Miasta. A nagrody, dzieki sponsorom, w tym konkursie zawsze są ciekawe:-) Miło nam było ...

0

W pierwszym dniu wiosny..

Cieszymy się z faktu, że przyszła do nas. Mamy już dość chłodu i szarości wokół nas. Czekamy na ptaki i kwiaty. Chcecie już jeździć na rowerze, bawić się na placu zabaw, zrzucić grube kurtki? To wszystko staje się mozliwe. Pierwszy dzień wiosny przywitał nas słońcem i był piękny.

6

W tym Dniu składamy życzenia dziewczynkom..

W dniu 8 marca obchodzimy Święto Kobiet. Życzenia od płci męskiej są bardzo miłym gestem.

1
1