1 2 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
10
Blog SKO

sko-rogotwórsk

sko-rogotwórsk

Serdecznie witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku. Nasza Szkolna Kasa Oszczędności funkcjonuje już od wielu lat. Zapraszamy do odwiedzania i poznania działalności małej ale jakże przyjaznej szkoły - na blogu oraz na naszej stronie http://www.sp.rogotworsk.pl/

Gminny Dzień Ziemi

Gminny Dzień Ziemi w tym roku obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Cieszewie, która przyjęła nas bardzo gościnnie, za co bardzo dziękujemy.

79

Planujemy

Postanowiliśmy zacząć przygotowania do naszych szkolnych wyjazdów. Młodsze dzieci zaplanowały wyjazd do Torunia.

26

Światowy Dzień Książki

,,Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nic zapału do ksiąg nie ostudzi." (J.Kasprowicz)r

35

Odwiedziny

Pani dyrektor Alicja Piątkowska i pani Magdalena Kotkiewicz opiekun naszej Szkolnej Kasy Oszczędności z ramienia PKO w Drobinie odwiedziły naszą szkołę w dniu 19 kwietnia.

43

Kuba Pieniążek

Najmłodsze dzieci zapoznały się z pomocą Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki z dziecięcym przewodnikiem po świecie pieniędzy. Bardzo interesowały się skąd się biorą pieniądze i jak można je oszczędzać. Z zapałem wykonały kolorowankę przedstawiającą rodzinę Kuby Pieniążka.

26

Zakręć kran

To temat zajęć o oszczędzaniu wody. Rozmawialiśmy o różnych sposobach oszczędzania. Kiedy się dowiedzieliśmy, że podczas mycia zębów z użyciem kubeczków możemy zaoszczędzić nawet 7 litrów wody postanowiliśmy od tego zacząć. Będziemy w ten sposób nie tylko dbać o środowisko ale i o mniejsze rachunki.

29
1 2 następna ostatnia