1 2 następna ostatnia

10/10 w Teście Wiedzy Ekonomicznej? To możliwe!
Przeczytaj wskazówki, które ułatwią Ci zdobycie maksymalnej liczby punktów.
7
Blog SKO

sko-rogotwórsk

sko-rogotwórsk

Serdecznie witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku. Nasza Szkolna Kasa Oszczędności funkcjonuje już od wielu lat. Zapraszamy do odwiedzania i poznania działalności małej ale jakże przyjaznej szkoły - na blogu oraz na naszej stronie http://www.sp.rogotworsk.pl/

Świąteczne życzenia

Przed zbliżającą się Wielkanocą odwiedziliśmy Bank PKO w Drobinie, w którym mamy założone konta. Wybraliśmy się tam ze świątecznymi życzeniami i własnoręcznie wykonanymi stroikami, które przekazaliśmy wszystkim pracownikom banku.

22

Skarbonki

Uczniowie klas I-III odwiedzili Muzeum Skarbonki w Drobinie. Z dużym zainteresowaniem oglądali poszczególne eksponaty.Wielką frajdę sprawiło im odszukanie skarbonek przekazanych przez naszą szkołę. Były one początkiem całego zbioru.

17

Dzień pełen wrażeń

Pierwszy dzień wiosny to dzień pełen wrażeń. Najpierw odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę w Drobinie gdzie posłuchaliśmy zagadek i wierszy o wiośnie. W podziękowaniu zostawiliśmy świąteczny stroik i życzenia.Drugim punktem dnia były zawody sportowe zorganizowane przez Zespół Szkół w Drobinie.

19

Sklepik

Od kilku lat w naszej szkole uczniowie klas 4-6 w ramach zajęć z przedsiębiorczości prowadzą sklepik.Sami w nim sprzedają i rozliczają sprzedany towar.Mają założoną książeczkę SKO, na której gromadzą swój dochód. Pieniądze przeznaczane są najczęściej na szkolne wycieczki.

31

,,Wielkanocne cudeńka"

,,Wielkanocne cudeńka" to tytuł konkursu ogłoszonego przez Szkołę Podstawową w Przeciszewie. Postanowiliśmy wziąć udział i przygotowaliśmy różne prace związane z Wielkanocą. Najładniejsze wyślemy na konkurs, resztę przeznaczymy na świąteczny kiermasz.

20

Wielkanocne palemki

W tym roku przygotowaliśmy około 100 palemek wielkanocnych. Przy wyrobie palemek pracowały dzieci od zerówki począwszy. Pomagali nam też rodzice. Wspólnie udało nam się zgromadzić potrzebne materiały, na które nie wydaliśmy nawet złotówki.Palemki sprzedawaliśmy przy kościele i w szkole.

34

Nowe konta

W ostatnim czasie pięciorgu naszym uczniom zostały założone konta internetowe. Są to Maja i Bartek z zerówki, Szymon z klasy II oraz Wiola i Adaś z klasy III. Uczniowie otrzymali koperty z hasłem dostępu i kartą. Zostali też zaproszeni do pracowni komputerowej gdzie poznali zasady logowania się.

24

Tyle kobiet dookoła....

Postanowiliśmy w Dniu Kobiet obdarować wszystkie mamy, panie, koleżanki własnoręcznie wykonanymi tulipanami. Od rana wzięliśmy się do pracy i już po godzinie mieliśmy pierwsze kwiaty. Wszystkim się bardzo podobały. Jeszcze życzenia i świętujemy 8 marca.

45
1 2 następna ostatnia