1

Ministerstwo edukacji odwołało wszystkie jutrzejsze lekcje – ale czy na pewno?
W tym wpisie opowiem Ci, czym są fake newsy i kaczki dziennikarskie. Przeczytaj, a dowiesz się, jak nie dać się zwieść i rozpoznać nieprawdziwe informacje.
4
Blog SKO

sko-rogotwórsk

sko-rogotwórsk

Serdecznie witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku. Nasza Szkolna Kasa Oszczędności funkcjonuje już od wielu lat. Zapraszamy do odwiedzania i poznania działalności małej ale jakże przyjaznej szkoły - na blogu oraz na naszej stronie http://www.sp.rogotworsk.pl/

Ozdoby świąteczne

W okresie przedświątecznym w naszej szkole najwięcej czasu przeznaczamy na ozdoby świąteczne. Część sprzedaliśmy zasilając konto SKO. Prace nasze były na wigilii gminnej w Drobinie rozdawane jako upominki. Stroją też choinki w kościele w Rogotwórsku. Za najładniejsze prace otrzymaliśmy upominki.

8

W PKO

W ostatni dzień zajęć przed Bożym Narodzeniem odbyliśmy wizytę do banku, w którym składamy nasze oszczędności. Przekazaliśmy wszystkim pracownikom życzenia świąteczne i obdarowaliśmy piernikowymi choinkami. W miłej, świątecznej atmosferze spędziliśmy czas.

2

Wyjazd do Płocka

Nasza SKO dofinansowała wyjazd najmłodszych dzieci do teatru na spektakl pt.,,Królewna Śnieżka".Po przedstawieniu odwiedziliśmy Muzeum Mazowieckie, w którym wzięliśmy udział w zajęciach interaktywnych pt.,,Co to jest muzeum?''Było to połączenie treści o muzeum jako instytucji ze zwiedzaniem.

9

Świąteczne pierniki

Święta już za pasem, zajęliśmy się więc wypiekiem świątecznych pierników. Nasze wypieki przeznaczymy na gminną wigilię, upominki i dekorację. Wszyscy chętnie pracowali przy wyrobie pierników, a po szkole unosił się zapach zbliżających się świąt.

2

Coraz bliżej święta

W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem w naszej szkole ogłosiliśmy konkurs na kartkę świąteczną, stroik i szopkę. Prace konkursowe mogą składać wszyscy uczniowie szkoły. Wyniki zostaną ogłoszone 22 grudnia na uroczystym apelu.

3
1