1

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi
Co dobrego możesz zrobić dla naszej planety?
9
Blog SKO

sko-rogotwórsk

sko-rogotwórsk

Serdecznie witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku. Nasza Szkolna Kasa Oszczędności funkcjonuje już od wielu lat. Zapraszamy do odwiedzania i poznania działalności małej ale jakże przyjaznej szkoły - na blogu oraz na naszej stronie http://www.sp.rogotworsk.pl/

Smacznie, zdrowo, kolorowo

Wspólna praca przy przygotowaniu jesiennej surówki to dobra zabawa.Jest to też możliwość poznania walorów smakowych i odżywczych warzyw i owoców. Poznaliśmy zasady przechowywania warzyw i owoców na czas zimy.Dowiedzieliśmy się dlaczego należy oszczędzać pożywienie.

3

SKO w zerówce

Przedszkolaki z naszej szkoły zgłosiły chęć przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności.Zostały im przekazane zasady oszczędzania przez opiekuna SKO panią Marię Lewandowską.

5

Święto pierwszaków

W październiku jak co roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej.W uroczystości tej ma swój udział SKO.

4

Uczymy się oszczędzać

Cały tydzień zajmowaliśmy się sposobami na oszczędzanie nie tylko pieniędzy.Poznaliśmy pojęcie budżetu domowego i zasady przedsiębiorczości.Zapoznaliśmy się z pracą księgowego.

7

Jesienny spacer

Korzystając z ostatnich,ciepłych i słonecznych dni wybraliśmy się na wycieczkę do lasu w miejscowości Petrykozy. Na miejsce za darmo zawiózł nas szkolny autobus, za co chcemy podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Drobin.Organizatorem wycieczki był nasz opiekun SKO pani Maria Lewandowska.

5

Wspomnienia z wakacji

Podczas wakacji uczniowie naszej szkoły w lipcu uczestniczyli w wycieczce w góry. Czterodniowy pobyt częściowo był sfinansowany ze środków SKO. W miesiącu sierpniu uczestniczyliśmy w gminnych dożynkach. Przygotowaliśmy namiot, w którym prezentowaliśmy życie szkoły, w tym działalność SKO.

5

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz drugi braliśmy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Młodsze dzieci sprawdzały znajomość tabliczki starszych kolegów i dorosłych. Za bezbłędne liczenie można było otrzymać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wyróżnionym gratulujemy.

4
1