1 2 3 następna ostatnia

Potrafisz zatrzymać lato?
Podpowiem Ci jak to zrobić :-).
Blog SKO

SKO PSP 3 Grodków

SKO PSP 3 Grodków

Grodkowska "Trójka" ma już ponad 50 lat i 500 uczniów! Mimo swojego wieku nasza szkoła nadal tętni życiem. Nie ma tutaj czasu na nudę :) Możemy pochwalić się wieloma osiągnięciami i sukcesami zarówno dydaktycznymi, jak i sportowymi. Nasz zespół muzyczny zdobywa liczne nagrody w konkursach powiatowych i wojewódzkich, a uzdolnione wokalistki nagrywają płyty! Na początku roku już po raz 40. zorganizowaliśmy Plebiscyt na 10 najlepszych uczniów-sportowców szkoły i województwa, z czego słynie nasza pl

„ZWIERZAKI”

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami XVII Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Zwierzaki”. Ich prace zostały nagrodzone w kategorii plastycznej.

4

Pieniądz kruszcowy

Początkowo funkcję płatniczą pełniły towary powszechnego użytku. Później pojawił się pieniądz kruszcowy. Na początku rolę pieniądza pełniły metale nieszlachetne, a później złoto, srebro i platyna. Tego wszystkiego uczniowie klasy 2a i 2e dowiedzieli się podczas wycieczki do Złotego Stoku. Dzieci z ...

3

ŚWIĘTA MAJOWE

Klasa 2e wraz z wychowawczynią Ewą Wójcicką udała się do biblioteki miejskiej na lekcję biblioteczną poświęconą majowym świętom. Rozmawialiśmy o Święcie Pracy, Dniu Flagi, Konstytucji 3 Maja oraz o symbolach narodowych. Obejrzeliśmy prezentację, wykonywaliśmy różne ćwiczenia oraz uczestniczyliśmy w ...

3

MATEMATYKA NIE JEST NUDNA

Klasa IV b lubi jak coś się dzieje… Zwłaszcza na matematyce. Nauczyliśmy się dodawać i odejmować pisemnie – bawiliśmy się w sklep. Każdy kupował i sprzedawał, szacował, czy wystarczy mu pieniędzy na zakupy i ile powinien dostać reszty. Wszyscy bardzo się angażowali. Gdy poznaliśmy ułamki zwykłe, to ...

2

BIBLIOTEKA MIEJSKA

W bibliotece można obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów klasy 2e do wierszy pani Magdaleny Mordel.

2

Działania SKO

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w działaniach SKO. Klasy czwarte na lekcjach wychowawczych oglądały prezentację o historii pieniądza. Rozwiązywały krzyżówki i testy związane z działalnością banku. Odwiedziła nas pani kierownik oddziału , opowiedziała o pracy w banku i przeprowadziła qui ...

1

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

PSP nr 3 w Grodkowie to szkoła, w której uczą się zdolne i chętne do różnych działań dzieci. Widać to było w czasie Dni Tabliczki Mnożenia. Na chętnych czekało wiele ciekawych zadań: od zdawania tabliczki w sposób pisemny, ustny, przez układanki, rzucanie wielościennymi kostkami i mnożeniem otrzyman ...

2

Podsumowanie konkursu plastycznego SKO

„Planeta Ziemia - nasze wspólne dobro”

3

Czar Par

Matematyka i przyroda to wspaniały duet. Znajomością zagadnień z tych dziedzin wykazywali się uczestnicy Matematyczno – Przyrodniczego „Czaru Par”, konkursu organizowanego w naszej „Trójce” od wielu lat. Konkurs polega na wykonywaniu różnych zadań przygotowanych na poszczególnych stanowiskach: krzyż ...

1

„Zdrowy styl życia” w klasie 2e

Klasa 2e pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Wójcickiej brała udział w warsztatach „Zdrowy styl życia” – w ramach Tygodnia Profilaktyki. W trakcie zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, malowali, wycinali, segregowali… Rozmawiali na temat zdrowia i zdrowego stylu życia w oparciu o w ...

2
1 2 3 następna ostatnia