RATUJMY ŻABY
Komentarze po spotkaniu...
„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie!” Na lekcji przyrody uczniowie klasy IVa mieli okazję dowiedzieć się czegoś nowego o swoim miejscu zamieszkania. Okazało się, że nie trzeba jeździć daleko w świat i wydawać mnóstwo pieniędzy, gdyż tuż obok są ciekawe miejsca. Wystarczy wskoczyć na rower i pojechać do lasu obok. Można wspaniale i z pożytkiem odpocząć oraz zrobić coś pożytecznego dla otoczenia… Trzeba tylko być bardzo uważnym i po prostu chcieć.
Maciek S. Dziś do Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły przyjechał na zaproszenie uczniów kl. IV a przewodnik leśny, pracownik Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni, Pan Maciej Głąbiński. Gość opowiadał o płazach, akcji pomocy żabom i o życiu tych zwierząt.
Gabrysia G. Dowiedziałam się na spotkaniu wiele o żabach i płazach. Wiem, że trzeba pomagać tym małym stworzeniom. Cieszę się, że mój kolega z klasy uczestniczył w akcji „ Ratujmy płazy”. Bardzo chciałabym powtórzyć to spotkanie. Za rok na pewno i ja będę uczestniczyć w tej akcji, bo trzeba pomagać słabszym.
Wiktoria D. To było ciekawe spotkanie. Pan strażnik opowiadał jak żyją płazy, czym się żywią, co robią, by się bronić, a także jak my możemy pomagać tym małym stworzeniom. Teraz wiem, że samochody są dla żab bardzo dużym zagrożeniem. Gratuluję mojemu koledze z klasy uczestnictwa w akcji. Pokazał nam wszystkim, że każdy może być bohaterem dla żab. To spotkanie bardzo mi się podobało i mnie zainteresowało.
Jakub: Żaby- zazwyczaj małe potwory rechoczące i przeszkadzające w wakacje nad jeziorkiem, są także bardzo pożyteczne. Po spotkaniu polubiłem je. Wiem teraz, że te płazy
Pomagają nam w walce z komarami. Uczestnicząc w akcji „ Ratujmy płazy” możemy pomagać płazom dotrzeć do ich miejsc godów. Wiem też, że takie akcje nie byłyby potrzebne, gdyby nie działalność człowieka (np. budowanie asfaltowych dróg przez lasy).
Teraz my musimy naprawiać swoje błędy!.
Aleksandra: Na lekcji mieliśmy gościa, Pana Maćka. Opowiadał nam o… żabach i ropuchach. Mówił o ich życiu w różnych porach roku, o ich okresie godowym i zagrożeniach dla gatunku. Było bardzo ciekawie! Dowiedziałam się tez o istnieniu akcji pomocy dla tych płazów. Jestem dumna, że mój kolega uczestniczył w tej akcji. Gratuluję chęci i dyplomu! Chciałabym mieć jeszcze raz taką lekcję. Okazało się, że żaby to fajne stworzenia.
Gratulujemy Jędrkowi !!!
Dajcie dzieciom pocieszyć sie tym, że mogą pomagać! To piekne!Całkowicie popieram takie akcje.
żaby są PRO
Akcja szkoły pomogła mi w wyborze letniej wycieczki. Teraz pojadę rowerem do Krutyni. Kosztować będzie tyle co kot (żaba) zapłacze , a może być ciekawie, bo jak się okazuje w Mazurskim Parku "Coś się dziele". Nie trzeba jechać pod Augustów , by zobaczyć ciekawą przyrodę.
Tak, oszczędzać można na wszystkim, ale żeby na żabach? Tego nie wiedziałem. Ten blog przekształca się w AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY.
Uważam, że ma związek. Chociażby taki, że mamy wokół siebie miejsca warte poznania i podziwiania i każdy może je zobaczyć. Poznając swoje otoczenie oszczędzamy na naszych skarbonkach. Mariuszu, wróć do regulaminu blogu : oszczędzać można na wszystkim : wodzie, prądzie, pieniądzach.... i dbając o żaby też, bo przecież człowiek jest tylko jednym z oczek "łańcucha życia".
co to ma za zwiazek z SKO??