1 2 następna ostatnia

Dzień św. Mikołaja
6 grudnia obchodzone są Mikołajki. To święto na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego.
13
Blog SKO

SKO Kośmidry

SKO Kośmidry

Majówka z żyrafą Lokatką

To hasło nowego, weekendowego konkursu dla naszych sko-wiczów. Lokatkę znamy nie od dziś. Dzieci znają ją i kochają. Towarzyszy nam we wszystkich ważniejszych momentach życia szkolnego. Nie raz była też bohaterką szkolnych konkursów.

1

Radość pomagania

W bieżącym roku szkolnym, z inicjatywy SKO, nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do Programu Pola Nadziei. Jego idea jest bardzo prosta i piękna zarazem. Łączymy się ze wszystkimi, którzy chcą pomagać nieuleczalnie chorym dzieciom i pozostającym pod opieką hospicyjną. Zorganizowane w szko ...

2

Napisali o nas ...

W piątek, 25 kwietnia 2014r. w dodatku lublinieckim Dziennika Zachodniego ukazała się informacja o zorganizowanej w naszej szkole akcji ratowania chorej kotki Rysi. Mamy nadzieję, że dzięki takiej promocji uda się zebrać brakujące środki na operację i Rysia wkrótce będzie zdrowa.

1

Po terminie, ale jednak są :)

Święta już dawno za nami. Zakończył się więc nasz pisankowy konkurs. Termin nadsyłania prac upłynął i ...

2

Odwiedziny niezwykłego gościa

16 kwietnia odwiedził nas niezwykły gość. Na kilka chwil członkiem społeczności szkolnej stała się urocza kotka Rysia - podopieczna Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Kotom w Lublińcu "Felis". Puchata, przemiła istotka szukała wsparcia u uczniów.

6

Jak klasa III pisanki malowała

Na naszych pisankach wzory nietypowe, w większości sko-we. Ty również możesz spróbować swoich sił. Szczegóły w tym wpisie.

3

Babeczki zjemy i Rysię uratujemy

W sklepiku szkolnym sprzedawaliśmy babeczki własnego wypieku. Każda kupiona babeczka to złotówka na operację chorej kotki Rysi.

7

Warto było oszczędzać

W dniach 3-4 kwietnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły przebywali na wycieczce w Wieliczce i Krakowie. 40-osobowa grupa mogła wziąć udział w tym wydarzeniu dzięki systematycznemu oszczędzaniu.

3

A to ciekawe!

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Celem kampanii jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki jaką świadczy Hospicjum wobec ludzi ciężko chorych oraz edukacja mieszkańców nas ...

1

Wścibskim być? Czasami można :)

Osobliwością i niebywałą atrakcją dla naszych uczniów (i nie tylko...) jest podglądanie bocianiej pary, która zasiedliła gniazdo tuż obok szkoły. Wystarczy wyjrzeć przez okno, aby zobaczyć jak nasze boćki sprzątają mieszkanie po zimie i jak je rozbudowują znosząc różne materiały.

5
1 2 następna ostatnia