1 2 następna ostatnia

Sprawdź, kto był najszybszy
W Konkursie Pytanie na Szkolnych Blogach
11
Blog SKO

SKO DŁUGIE

SKO DŁUGIE

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej w Długiem. W naszej szkole działa SKO. Pozdrawiamy wszystkich oszczędzających uczniów w Szkolnej Kasie Oszczędności. Zapraszamy do czytania i komentowania naszego bloga.

Światowy Dzień Hamburgera

28 maja obchodzimy Światowy Dzień Hamburgera. Z tej okazji warto poznać kilka ciekawych faktów związanych z tym popularnym daniem, które to cieszy się coraz większą sławą również w Polsce.

1

DZIEŃ MATKI 2020

Nasze kochane mamy, matki , mamusie… „Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość prawdziwą, która nie zdradza”

3

Dzień Matki

Pamiętajmy, by złożyć życzenia, które wywołają uśmiech na twarzy mamy. Czego można życzyć w dniu jej święta?

9

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Karol Wojtyła wszystkim Polakom i ludziom na świecie znany przede wszystkim jako papież, przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 r. Był nie tylko kapłanem, teologiem, ale także poetą, filozofem. Pozostawił po sobie wiele cytatów, które dzisiaj powielane są ...

11

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Międzynarodowy Dzień Rodziny świętujemy z najbliższymi.

2

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

“Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” - tak brzmi zawołanie Strażaków - osób, które poświęcają swoje zdrowie, często narażając również życie w imię ratowania innych. Mówi się, że to właśnie strażacy wchodzą tam, skąd inni uciekają. 4 maja przypada dzień św. Floriana - patrona Strażaków. Tego dnia obc ...

14

Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa.

5

2 maja 2020 - Dzień Flagi

Kiedy i co to za święto?

6
1 2 następna ostatnia