Sko-wiczowa wiosna :)
Wiosna cieplejszy wieje wiatr …
I mimo, iż lat nam nie ubyło, to tradycyjnie 21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę. Każdy witał jak umiał najładniej.
Klasy 1-6 witały na kwiatowo i w wiosennych kolorach. Drzwi sal lekcyjnych zostały ozdobione kolorowymi bukietami i innymi atrybutami wiosny. Uczniowie dumnie paradowali zestrojeni w wiosenne kreacje – kwieciste wzory, pastelowe kolory oraz ozdoby do włosów czy nakrycia głowy.
Klasy 7-8 postanowiły przywitać wiosnę bez plecaków. Zamiast w szkolnych teczkach, książki i zeszyty przynieśli we wszystkim, co tylko przyszło im do głowy. Królowały wózki dziecięce, lodówki turystyczne, tobołki włóczykija czy transportery dla kotów. Nie zabrakło wiader, walizek a nawet odkurzaczy ogrodowych. Wygodnie pewnie nie było, ale wrażenia bezcenne.
Sezon „Wiosna '22" uważamy za oficjalnie otwarty.
POWITANIE WIOSNY W KLASIE ID
W poniedziałek 21 marca uczniowie klasy 1D świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani w kolorowe stroje. Ponadto dzieci przyniosły wiosenne przysmaki, z których wykonały apetyczne kanapki. Każdy wziął również udział w warzywnym teście. Samodzielnie przygotowane śniadanie dało nam moc do dalszych działań. Następne lekcje poświęcone zostały na tworzenie Pani Wiosny w pięknej kwiecistej sukni. Podsumowanie zajęć odbyło się podczas zabaw ruchowym na świeżym powietrzu.
Świętowanie nadejścia wiosny zakończyliśmy we wtorek 22 marca w pizzerii Alvaro. Dziękujemy rodzicom i organizatorom za poczęstunek i miło spędzony czas 😊
Witamy wiosnę - II c
Dzień wiosny w klasie II c był kolorowy i radosny. Uczniowie wykonali wiosenne gaiki, z którymi wyszli na spacer szukając śladów wiosny. Po powrocie wykonali piękne prace plastyczne pt. „Pani Wiosna" oraz zmierzyli się z zagadkami i rebusami o tematyce wiosennej.
Nie zabrakło gier, zabaw oraz sportowej rywalizacji, podczas której uśmiech na twarzach uczniów nie znikał.
Wiosna na talerzu w IIB
Uczniowie klasy IIB zaakcentowali nadejście wiosny na wiele sposobów. Po pierwsze kolorowym strojem z dodatkiem kwiatków, biedronek i innych wiosennych atrybutów. Następnie uczniowie szukali oznak wiosny podczas spaceru, a na koniec wiosenne kolory i smaki pojawiły się w przygotowanych przez nich kanapkach. Całość uzupełniał wesoły humor, który towarzyszył wszystkim przez cały dzień, bo przecież wiosna to pora radosna.
Wiosennie w klasie I C
Po zimie przychodzi,
pośród kwiatów brodzi.
Zielona, radosna -……...WIOSNA!!!
Dzień 21 marca jest dniem szczególnym i wyczekiwanym, dlatego uczniowie klasy I C spędzili go wyjątkowo :) Zaczęliśmy od wspólnego śniadania, któremu towarzyszyły wesołe rozmowy. Kiedy brzuszki były już pełne, dzieci przystąpiły do „Klasowego Wiosennego Konkursu". Na zasadzie znanego nam wszystkim teleturnieju „Familiada" - uczniowie podzieleni na dwie grupy rywalizowali ze sobą i walczyli o zwycięstwo. Dzieci mogły wykorzystać swoją wiedzę, którą zdobyły podczas zajęć w zeszły tygodniu. Po „zaciętej walce" udaliśmy się do pobliskiego parku w poszukiwaniu wiosny. Dzieci znalazły pąki na gałązkach, świeżą trawę i pierwsze kwiaty. W koronach drzew było słychać świergocące ptaki, a ciepłe promienie słońca ogrzewały nasze twarze. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że PANI WIOSNA zawitała do Chojnowa!
„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!" - 21 marca w IB!
Wiosna, to pora roku miła i radosna!
Trzeba hucznie uczcić jej nadejście,
co pozostawiamy w uczniowskim geście.
Lecz nie wagary nam w głowie,
a dobra zabawa- ot co ci uczeń IB powie!
Grunt to kreatywne pomysły i koleżeńskie towarzystwo,
gdy to już zdobędziesz, uwierz masz wszystko!
Pani Wiosna zadania do wykonania nam przygotowała,
które w słonecznym parku nasza pani nam przekazała.
Poszukiwania oznak wiosny poszły nam znakomicie-
wiemy, gdzie i jak je znaleźć- powiemy wam skrycie.
A zanim doszło do wiosennego spaceru w naszym wykonaniu,
najpierw była mowa o tańcach, hulańcach i o śpiewaniu!
Obok innych atrakcji, wiosenne karaoke przyniosło nam ogrom radości,
jeśli chcesz wiedzieć, ile musisz policzyć wszystkie w rybie ości!
Mamy nadzieję, że równie miło jak my ten dzień spędziliście,
a dobry humor i radość na resztę wiosennych dni zachowaliście!