Uczymy wykorzystania defibratora AED do ratowania życia
Po defibrylacji AED poinstruuje ratownika, aby ponownie rozpoczął uciskanie klatki piersiowej i wentylację metodą usta-usta.
AED, czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (ang. Automated External Defibrillator) to specjalistyczne urządzenie, informujące ratownika przy pomocy komend głosowych i wizualnych czy konieczna jest defibrylacja. Jego działanie opiera się na podstawie bieżącej analizy rytmu serca poszkodowanego.
AED jest wykorzystywany w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, bardzo często w przypadku nagłego zatrzymania krążenia w przestrzeni publicznej. Przy nieprawidłowym rytmie serca za pomocą defibrylatora doprowadzamy do stabilizacji pracy serca.
Defibrylator AED jest wyposażony w dwie samoprzylepne elektrody naklejane na klatkę piersiową poszkodowanego. Urządzenie to samo decyduje o konieczności wyładowania elektrycznego i jego sile. Zależnie od modelu, działa w trybie automatycznym (sam wyzwala wyładowanie) lub półautomatycznym (informuje, że w danym momencie impuls może być wyzwolony przez ratownika).
Nasza szkoła zakupiła szkoleniowy defibrylator AED. W listopadzie uczymy uczniów od klas IV jak go używać. Warsztaty prowadzone są w małych grupach, gdzie każdy uczeń wykonuje procedurę uruchomienie defibratora, wykonuje polecenia komend głosowych (podłączenie elektrod, itd.). Na zdjęciach uczniowie klas IV z robotami We Do 2.0 projekt Speed. Szybka jazda może doprowadzić do wypadku, a wówczas ta wiedza może uratować życie!
AED ratuje życie
ja to robiłem kl.4b
Bardzo fajne
urządzenie
super
ratujące życie użądzenie
My też chcemy. kl.7
Gratuluję zakupu i przeprowadzania ciekawych warsztatów! Lokatka 😊