1 2 3 następna ostatnia

Dlaczego kierowcy na całym świecie przesiadają się na rowery?
Poznaj założenia Światowego Dnia Bez Samochodu
Blog SKO

SKO BRUDNOWO

SKO BRUDNOWO

Nasza przygoda z oszczędzaniem rozpoczęła się w roku 2004 kiedy to klasa II wygrała konkurs Top Gim. Nagrodą było 5.000 złotych, które wpłacono na książeczkę oszczędnościową. Za wygrane pieniążki pojechaliśmy na tygodniową wycieczkę w góry. Było fantastycznie. Nasze SKO jest troszkę dziwne ponieważ należą do niego zarówno uczniowie gimnazjum jak i szkoły podstawowej.

Zakończenie roku

Nareszcie upragnione i długo oczekiwane wakacje. Podczas uroczystości zakończenia roku wręczone zostały nagrody dla najlepszych SKO'wiczów. W tym roku I miejsce zajęła Oliwia Dankowska, II miejsce - Kamil Borowik, III miejsce - Oskar Ratajczyk a wyróżnienie Oliwer Jurkowski. Gratulujemy

3

Zakręcona akcja

Cały czas trwa akcja zbierania plastikowych zakrętek. Zarobione pieniądze przekazujemy naszemu choremu koledze Kacperkowi z przeznaczeniem na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

2

Zbieramy aluminium

Przez prawie cały rok zbieramy puszki aluminiowe, które później sprzedajemy w punkcie skupu złomu. W tym roku uzbieraliśmy 49,5 kg. Puszki sprzedaliśmy za 4,2 zł. Zarobiliśmy 207,9 zł.

1

Lekcje ekonomii

W klasach I i II przeprowadziliśmy lekcje ekonomii. Obecne były pracownice banku PKO panie Krystyna Ćwiklińska oraz Magdalena Tumińska. Po przeprowadzonych lekcjach każdy uczestnik otrzymał gadżety SKO.

1

Pieniądze oszczędzamy i na wycieczki wyjeżdżamy

Uczniowie klasy III i IV wyjechali na wycieczkę do Włocławka. Zwiedzili placówkę banku PKO, byli w Mc Donaldzie oraz w Multikinie na filmie o Smerfach. SKO-wicze nawet w podróży czytają przygody Lokatki.

0

Konkurs plastyczny

Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Marzenia się spełniają gdy dzieci oszczędzają". Konkurs wygrał uczeń klasy I - Kamil Borowik. GRATULUJEMY.

1

Zbiórka baterii i telefonów

Przez kilka miesięcy zbieraliśmy zużyte baterie oraz zepsute telefony komórkowe. Teraz czekamy na bony za które zakupimy nagrody dla najlepszych SKO-wiczów.

1

Tydzień z książką

W ostatnim tygodniu kwietnia odbył się po raz drugi " Tydzień z książką". Uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali regał na książki i rozpropagowali akcję " Bookcrossing" - czyli idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celo ...

4

Turniej BRD

Nasi SKO'wicze reprezentowali szkołę, gminę i powiat na turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęliśmy I miejsce i ruszamy na podbój rejonu. Mistrzynią okazała się Julka Lasota. Gratulujemy

1

Bezpieczny uczeń bezpieczna droga do szkoły

Do naszej szkoły przyjechali pracownicy SOK'u - Straż Ochrony Kolei. Opowiadali nam o swojej pracy. Spotkanie było bardzo interesujące.

1
1 2 3 następna ostatnia