1 2 następna ostatnia

SKO Blog Miesiąca
Laureaci etapu lutowego
39
Blog SKO

SKO PSP Rozwadza

SKO PSP Rozwadza

Witamy serdecznie wszystkich na naszym szkolnym blogu! Zapraszamy do oglądania, oceniania i komentowania :)

14. Nagradzamy mistrzów oszczędzania

Na apelu szkolnym podczas podsumowania I semestru nagrodziliśmy najlepszych członków SKO. Przewodniczący klas I - VI otrzymali barwne kalendarze na 2011 rok. Pozostałych uczniów zachęcaliśmy do systematycznego oszczędzania, wręczając im upominki ufundowane przez bank.

9

11. Organizujemy loterie fantowe i kiermasze

Na każdą imprezę szkolną lub środowiskową przygotowujemy loterie i kiermasze. A było ich już kilka na: Dzień św. Marcina, andrzejki, Dzień Babci i bal przebierańców. Dochód ze sprzedaży wpłacamy na książeczki SKO.

5

10. Zbiórka i wywóz surowców wtórnych

Makulaturę i puszki zbieramy przez cały rok. Kilka razy w roku wywozimy do pobliskiego skupu makulaturę i złom. W październiku udało się nam wywieź 3.150 kg makulatury, 107,70 kg puszek aluminiowych i 11,70 kg złomu. Otrzymane pieniądze wpłaciliśmy na książeczki SKO.

2

12. Jarmark świąteczny

Wszystkie klasy przygotowały świąteczne wypieki. Pięknie pakowane i ozdobione ciasta, wystawione zostały na stoły do sprzedaży. Oprócz ciasta można było kupić przepiękne ozdoby świąteczne. Jarmark urozmaicony był występami uczniów.

2

13. Kolędowanie klasy I

Tradycyjnie, jak co roku klasa I kolęduje, wędrując od domu do domu po Rozwadzy. A zebrane pieniądze wpłaca na książeczki SKO.

2

8. Otrzymanie odznaczenia

W konkursie dla opiekunów SKO p. Urszula Oleksin otrzymała w tym roku szkolnym Brązową Odznakę SKO za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianiu idei oszczędzania wśród uczniów. Jest to już druga odznaka, pierwszą Srebrną Odznakę SKO otrzymała w 2008 r.

5

9. Taaaka wygrana

Prawdziwa niespodzianka - "górę pieniędzy" otrzymaliśmy z Towarzystwa Nasz Dom. Za zajęcie I miejsca w województwie, jako najlepsza szkoła, która zebrała najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole w akcji "Góra Grosza" 2009. W naszej szkole odbyła się z tej okazji wielka uroczyst ...

3

7. Pomagamy innym

Co roku włączamy się w ogólnopolską akcję "Góra Grosza"

3

6. Spotkanie z pracownikami banku

Gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Banku PKO, którzy przeprowadzili pogadankę nt. "Poznajemy podstawowe pojęcia bankowe", "Co możemy oszczędzać?" oraz "Plastikowe pieniądze". W trakcie spotkania odbył się konkurs wiedzy o tym "Co zapamiętaliśmy?". Uczniowie, którzy udzielili poprawnych odpow ...

1

5. Nasi najmłodsi członkowie

Podczas pasowania klasy I wręczyliśmy pierwszakom książeczki oszczędnościowe.

2
1 2 następna ostatnia