30 lipca....
woda to skarb - ciekawostki Lokatki!!!!
Woda: najlepszy i najzdrowszy napój dla człowieka
Gasi pragnienie, pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Poznaj pozostałe powody, dla których warto pić wodę!
Najzdrowsze jest picie wody. Najlepiej zrezygnować z kolorowych, słodzonych napojów. Dziennie powinniśmy wypijać co najmniej 1,5 litra wody czyli ok. 6 szklanek. Oprócz wody w pokryciu dziennego zapotrzebowania mogą nam pomóc inne płyny, np. soki owocowe, warzywne, a nawet zupy.
Wodę pij nie tylko wtedy, kiedy dokucza Ci pragnienie, ale też między posiłkami i do posiłków.
Dostarczając organizmowi odpowiednią ilość wody:
- masz lepsze samopoczucie,
- poprawiasz koncentrację,
- dodajesz sobie energii 😊,
- nawilżasz skórę, dzięki czemu staje się ona gładka i elastyczna.
Wybierając się na wycieczkę, spacer czy przejażdżkę rowerem warto zabierać ze sobą bidon z wodą. Szczególnie w upalne dni. Schłodzona woda skutecznie ugasi pragnienie i orzeźwi.
Bidon z wodą ma jeszcze inne zalety. Pozwala oszczędzać pieniądze – unikamy kupowania butelkowanej wody. Poza tym przyczyniamy się do zmniejszenia ilości plastiku, który jest bardzo szkodliwy dla środowiska.
Zachęcam Cię do dodania do wody ulubionych owoców, np. malin, porzeczek, cytryny lub ziół np. mięty. W komentarzu koniecznie napisz, jakie są Twoje ulubione dodatki do wody 😊.
Lokatka
Fot. pexels.com
Pozdrawiamy i życzymy udanych wakacji 🌞🏖🌞🏖🌞
Woda - najlepszy napój!!!!