1 2 3 następna ostatnia

Park kieszonkowy – niewielka wyspa zieleni w dużym mieście
Park kieszonkowy (z ang. pocket park) to po prostu niewielki park. Tego typu przestrzenie zazwyczaj można spotkać w dużych miastach. Zlokalizowane są w pobliżu osiedli, na których brakuje terenów zielonych.
2
Blog SKO

KSP Oleśnica

KSP Oleśnica

Katolicka Szkoła Podstawowa z Oleśnicy wita na stronie szkolnych blogów. Jesteśmy małą szkołą, ale wielką duchem i zaangażowaniem. Cieszymy się, że dołączyliśmy do Was. Na blogu będziemy informowali o działalności SKO oraz wydarzeniach z życia naszej szkoły. Wiele się u nas dzieje, realizujemy dużo projektów i programów, rozwijamy nasze zainteresowania, chętnie bierzemy udział w akcjach i konkursach, dbamy o środowisko oraz podejmujemy działania z własnej inicjatywy.

Zawody "Pokaż Serce"

Bartek z III klasy kolejny raz odnosi sukcesy w zawodach pływackich. Koniecznie przeczytajcie relację naszego młodego mistrza.

24

ZAGADKA NR 5

"W królestwie sprytu". Na odpowiedzi (przesłane na elektroniczny dziennik lub oddane na podpisanych kartkach) czekam do 30.04.2014 r.

24

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy

W dniu 16 kwietnia klasa I wraz z wychowawcą – panią Patrycją odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Oleśnicy. Oto krótka relacja z tego wydarzenia:

17

Edukacyjne sensacje - Prezent z Jasnej Góry dla Sienkiewicza

Gdyby Mickiewicz żył w naszych czasach, królowałby na okładkach kolorowych pism i w wiadomościach zamieszczanych na plotkarskich stronach. Życiowe perypetie Sopliców i kolejne romanse Telimeny rozpalałyby zainteresowanie milionów osób bardziej niż losy bohaterów telenoweli i celebrytów. W nowym cy ...

9

Zachęcamy do czytania

Dziś, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Wojtek z klasy III zachęca do przeczytania książek z serii „Olimpijscy Herosi” autorstwa Ricka Riordana. Czekamy na Wasze recenzje i propozycje tytułów książek, które szczególnie polecacie koleżankom i kolegom.

20

Dzień Czekolady :)

"...zawiera mnóstwo substancji pozytywnie wpływających na nasz organizm - to magnez, wapń czy miedź, która przeciwdziała chorobom układu sercowo- naczyniowego. Jest też garść witamin: B2, B3, B6, B12, A i E. Ale najczęściej powtarzaną ciekawostką o ... jest to, że wpływa na wzrost poziomu serotoniny ...

25

Niedziela Wielkanocna

Wigilia Paschalna rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa. Jest centralnym momentem Triduum Paschalnego. Jest najważniejszą i najpiękniejszą celebracją w całym Roku Liturgicznym. Celem Wielkiego Postu było przygotowanie do głębokiego przeżycia tej wielkanocnej Eucharystii.

25
1 2 3 następna ostatnia