22.12.2011

62) Przedświąteczne zakupy.

Lubisz matematykę to przeczytaj i rozwiąż.

Wszyscy robimy przedświąteczne zakupy. Warto więc umieć szybko liczyć i dokonywać właściwych wyborów. Proponuję zadanie na rozgrzewkę.

TREŚC ZADANIA

Uczniowie klasy VI postanowili za pieniądze w kwocie 34,50 zł zarobione na świątecznym kiermaszu kupić bombki na klasową choinkę. Po wejściu do sklepu najpierw zapoznali się z cennikiem

CENNIK

ILOŚĆ BOMBEK W OPAKOWANIU

CENA OPAKOWANIA

3 SZTUKI

5,50 ZŁ

8 SZTUK

27,90 ZŁ

30 SZTUK

37,20 ZŁ

Ile najwięcej mogą kupić bombek?

Ile pieniędzy im zostanie?

O ile tańszy jest zakup 30 bombek w jednym opakowaniu od zakupu 30 bombek w opakowaniu 3-bombkowym?

 

Moi uczniowie przynoszą rozwiązania do szkoły 2 I

1
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 10
  • 22
Komentarze