28.01.2025

DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

23 stycznia to dzień, w którym obchodzimy „Dzień bez opakowań foliowych”. Wszystko po to by uczulić ludzi na problem zwiększającej się ilości opakowań  z tworzyw sztucznych wykorzystywanych na co dzień  na całym świecie.

Rozkład torebek foliowych, trwa od kilkudziesięciu do kilkaset lat, ich wyprodukowanie zużywa ropę naftową, a do przetworzenia trafia tylko niewielki ich procent. W związku z tym rozmawialiśmy o sposobach ograniczania  liczby wykorzystywanych opakowań z tworzyw sztucznych w domach.

Szukaliśmy pomysłów na twórcze wykorzystanie opakowań, które już do naszych domów trafiły. Nasi SKO-wicze projektowali infografiki tematyczne, plakaty a także pisali wiersze o tej tematyce. W wyniku tego projektu powstała gazetka szkolna oraz ekspozycja najciekawszych prac na parterze szkoły.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w realizacji projektu.

imgimg

25
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 20
  • 7
Komentarze