1

Paliwo dla mózgu, czyli co jeść, aby zwiększyć tempo zapamiętywania i uczenia się?
Dobrze odżywiony mózg pracuje szybciej i sprawniej. Gdy jesteśmy głodni trudno utrzymać koncentrację - mózg daje znać, że brakuje mu paliwa. Nie wystarczy jednak zjeść czegokolwiek, aby umysł pracował na wysokich obrotach.
7
Blog SKO

"Jedynka" Koźmin Wielkopolski

"Jedynka" Koźmin Wielkopolski

Serdecznie witamy na blogu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim. My - uczniowie "Jedynki" już 4 rok w SKO oszczędzamy, konta zakładamy, plastycznie się rozwijamy, wszystkich gorąco zachęcamy - CZYTAJCIE, KOMENTUJCIE I GŁOSUJCIE. Opiekun SKO - Anna Wybierała, opiekun bloga - Jacek Zawodny.

Czytanki SKO - przygoda z oszczędzaniem

Pewnego dnia... uczniowie klasy pierwszej wysłuchali opowiadań pt. "Afryka czeka!" oraz "Hurra! Przygotowania" z cyklu KUBA PIENIĄŻEK OSZCZĘDZA NA WŁASNĄ PODRÓŻ. Wykonali również ciekawe ilustracje.

13

Jak założyć konto?

Z mamą lub tatą (opiekunem) do PKO Banku Polskiego w Koźminie Wielkopolskim się wybieramy

5

Co w trawie piszczy?

Kronika SKO SP Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim

1

Unihokej, uśmiech, zabawa

MISTRZOSTWA POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO W UNIHOKEJU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - W dniu 9 i 10 marca w Koźminie Wlkp. odbyły się zawody w unihokeju. W kat. dziewcząt i chłopców najlepsze okazały się drużyny SP 1 Koźmin Wlkp., które wygrały wszystkie mecze i awansowały do Mistrzostw Rejonu Kaliskiego.

4

Szkolny słownik pojęć ze świata finansów

W lutym uczniowie klas IV-VI wykonali zadanie specjalne – stworzyli szkolny słownik pojęć ze świata finansów, wyjaśniając znaczenie słów: BANK, BANKNOT, BANKOMAT, OSZCZĘDZAĆ, KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE, LOKATA, KREDYT, DEBET, SALDO, PIENIĄDZ, GOTÓWKA, KARTA PŁATNICZA, ODSETKI…

2

Festiwal „Ale kino!" i magazyn "Bankomania"

Z wizytą na 33 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale kino!” w Poznaniu Myśli kotłujące się w głowie naszej wychowawczyni. Gdzie pojechać? Co zobaczyć? Czy to będzie ciekawe? Może znowu Poznań? W tym gąszczu pytań znalazł się czas na przeczytanie kolejnego numeru magazynu BANKOMANIA.

2

Co nowego w Jedynce...?

Aktywna działalność edukacyjno-wychowawcza w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim

0
1