1

Czy istnieją pieniądze cięższe od nosorożca?
Przed wynalezieniem pieniędzy wymieniano towar za towar, np. płacono solą czy koralikami za warzywa lub mięso. Ale jest pewna wyspa, której mieszkańcy mieli zupełnie inny pomysł.
6
Blog SKO

41 Gliwice Razem z SKO

41 Gliwice Razem z SKO

Blog Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach. Przegląd naszej przygody z SKO, poprzez spojrzenie na działania uczniów, konkursy, różnego rodzaju zajęcia, wycieczki i przeróżne akcje, mające związek z oszczędzaniem. Jesteśmy tu od 2013 roku:)

Konkurs z okazji Dnia Mamy

Ogłaszamy konkurs!!! Żyrafka Lokatka chciałaby dla mamy wykonać laurkę, ale nie wie, jak ją zaprojektować, ani jakie życzenia napisać. Pomożecie?

0

Co to takiego?

Podczas wizyty przedstawicielek banku w naszej szkole, mogliśmy zobaczyć pewien przedmiot, związany z bankiem. Ciekawi jesteśmy, kto zapamiętał nazwę tego tajemniczego przedmiotu?

0

Lekcja z Lokatką

Dzieci bardzo lubią Żyrafkę Lokatkę, dlatego lekcje o niej są zawsze bardzo ciekawe. Nigdy dość opowiadania, dlaczego żyrafka, dlaczego Lokatka i co żyrafy mają wspólnego z bankiem. Przy okazji przypomnienie o tym, że warto oszczędzać w takim miejscu, gdzie można coś zyskać.

2

Mała bankowość

W dniu dzisiejszym w naszej szkole pojawiły się dwie miłe panie z banku - pani Marta Watoła oraz pani Magdalena Nowakowska. Każdego roku staramy się, aby dzieci poznały tajemnice bankowości od profesjonalnej strony. Dlatego takie lekcje są dla nas szczególnie cenne.

0

Majowe przysłowia

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Wiąże się z nim wiele różnych przysłów, zwłaszcza związanych z urodzajem.

2

Majowe święta

Jakoś tak się składa, że pytając o majowe święta, coraz bardziej kojarzymy maj z odpoczynkiem, dniami wolnymi od pracy, grillem i ewentualnymi wyjazdami na majówkę. A przecież majowe święta to przede wszystkim osiemnastowieczne osiągnięcia demokracji polskiej, jako drugie w świecie, a pierwsze w Eur ...

0
1