1

Znamy zwycięzców etapu krajowego Konkursu SKO
Sprawdź, która szkoła otrzyma od PKO Banku Polskiego nagrodę główną w wysokości 20 tys. zł.
46
Blog SKO

41 Gliwice Razem z SKO

41 Gliwice Razem z SKO

Blog Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach. Przegląd naszej przygody z SKO, poprzez spojrzenie na działania uczniów, konkursy, różnego rodzaju zajęcia, wycieczki i przeróżne akcje, mające związek z oszczędzaniem. Jesteśmy tu od 2013 roku:)

Konkurs z okazji Dnia Mamy

Ogłaszamy konkurs!!! Żyrafka Lokatka chciałaby dla mamy wykonać laurkę, ale nie wie, jak ją zaprojektować, ani jakie życzenia napisać. Pomożecie?

0

Co to takiego?

Podczas wizyty przedstawicielek banku w naszej szkole, mogliśmy zobaczyć pewien przedmiot, związany z bankiem. Ciekawi jesteśmy, kto zapamiętał nazwę tego tajemniczego przedmiotu?

0

Lekcja z Lokatką

Dzieci bardzo lubią Żyrafkę Lokatkę, dlatego lekcje o niej są zawsze bardzo ciekawe. Nigdy dość opowiadania, dlaczego żyrafka, dlaczego Lokatka i co żyrafy mają wspólnego z bankiem. Przy okazji przypomnienie o tym, że warto oszczędzać w takim miejscu, gdzie można coś zyskać.

2

Mała bankowość

W dniu dzisiejszym w naszej szkole pojawiły się dwie miłe panie z banku - pani Marta Watoła oraz pani Magdalena Nowakowska. Każdego roku staramy się, aby dzieci poznały tajemnice bankowości od profesjonalnej strony. Dlatego takie lekcje są dla nas szczególnie cenne.

0

Majowe przysłowia

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Wiąże się z nim wiele różnych przysłów, zwłaszcza związanych z urodzajem.

2

Majowe święta

Jakoś tak się składa, że pytając o majowe święta, coraz bardziej kojarzymy maj z odpoczynkiem, dniami wolnymi od pracy, grillem i ewentualnymi wyjazdami na majówkę. A przecież majowe święta to przede wszystkim osiemnastowieczne osiągnięcia demokracji polskiej, jako drugie w świecie, a pierwsze w Eur ...

0
1